Wyspa sprzątaczek

1997-01-01
1997-01-01
83-86743-61-1
Alicja Buras
literatura szwajcarska powieść szwajcarska powieść

2028

Lekkie, spokojne, ironiczne pióro Moser powoduje, że czytanie tej książki to przyjemność. Trudny temat porzuconej starości potraktowany jest z wielką delikatnością i lekkością - niesamowite, jak udało się osiągnąć ten efekt!? Świetna lektura, nie tylko dla kobiet.

Wzięłam się za tę książkę, bo opis na tylnej okładce był tak ciekawy i tajemniczy, że wydawało się, że to będzie bardzo interesująca lektura. O jakie było moje rozczarowanie! Babcia schowana w piwnicy i miłość 29-latki do trzynastoletniego chłopca, to było coś ponad moje siły. Nie polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga po "Księdze samotnic" książka szwajcarskiej pisarki cieszącej się coraz większym powodzeniem w swoim kraju. Tym razem jest to powieść przedstawiająca historie młodej kobiety, pracującej jako sprzątaczka w kilku zamożnych domach. Jaj rozpoczęte studia i ambicje artystyczne spełzły na niczym na skutek zawodu miłosnego i związanego z nim kryzysu. Wrażliwa i inteligentna dziewczyna, nie mogąc pogodzić się ze skrajnym nieraz filisterstwem swych pracodawców, niezwykle umiejętnie i zręcznie zaczyna reżyserować ich życie.

Bardzo podobała mi się ta książka, jeszcze nie spotkałam się z podobną jest oryginalna w najlepszym znaczeniu tego słowa.

• KRAJE EU WYZWANIE
  • Przeczytane w 2007
  • Biblioteka
  • Literatura szwajcarska
  • 6 (najlepsze)
  • Mienie osobiste

Dodaj cytat z książki Wyspa sprzątaczek