Nocne życie

Okładka książki Nocne życie Nancy A. Collins
Okładka książki Nocne życie
Nancy A. Collins Wydawnictwo: Amber Cykl: Wampy (tom 2) fantasy, science fiction
Wampy (tom 2)
Vamps: Night Life
Amber
2010-09-23
2010-09-23
Joanna Lipińska
wampy fantastyka nocne życie wampiry

Okładka książki Predator: Hell Come A Walkin/1718 Nancy A. Collins, Dean Ormston
Predator: Hell... Nancy A. Collins, D...
Okładka książki Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi Gary Braunbeck, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Ed Gorman, Joe Hill, Stephen King, Joe R. Lansdale, John Maclay, Richard Matheson, William F. Nolan, John Shirley, Whitley Strieber, F. Paul Wilson
Jest legendą: ... Gary Braunbeck, Ram...

Dużo lepsza od pierwszej części, mimo wszystko jak dla mnie jest nijaka.

Dużo lepsza od pierwszej części, mimo wszystko jak dla mnie jest nijaka.

Świetna na leniwe wieczory. Lekka do czytania. Fabuła trochę oklepana ale mimo to przyjemnie mi się ją czytało. Główna bohaterka mnie urzekła i zainspirowała. Polecam miłośnikom lektur fantasy ;p

Druga część już nieco lepsza, ale szału i tak nie ma. Obydwie części kupiłam za jednym zamachem i jestem pewna, że na tym moja przygoda się z nimi skończy, chyba, że coś mnie podkusi przeczytać ebook. Nie lubię zostawiać niedokończone serię, więc może tylko dlatego go przeczytam. Ale na pewno nie wydam pieniędzy na książkę.

Kompletny niewypał.

Kompletny niewypał.

Kontynuację, czyli drugi tom Wampów czyta się strasznie szybko i przyjemnie. Niestety książka nie jest tak dobra jak bym chciała. Za mało akcji jak na tak dobry start pierwszym tomem. No i jednak zbyt krótka treść... Nie każdego zadowolą dwie godziny czytania. Trochę szkoda, naprawdę. Mimo wszystko i tak przeczytam część trzecią - ponoć ostatnią - by dowiedzieć się czegoś o dalszych losach bohaterów.
Polecam na Chwilę wolnego czasu :)

super

super

Mimo iż pierwsza część była denna, postanowiłam dać tej książce drugą szansę i sięgnęłam po drugą część. Jeśli mam być szczera "Nocne życie" było ciut, ciut lepsze, jednak nie powaliła mnie na łopatki.

W zeszłym roku czytałam pierwszą część cyklu Wampy. Nie podobała mi się, ale czasami tak bywa, że pierwsza część jest gorsza niż kolejne. Dojąc szansę serii i autorce sięgnęłam po drugą.

Zawiodłam się tak , jak ostatni razem. Książka nie jest górnych lotów. Język zostawia dużo do życzenia.

W Nocnym życiu powracamy do tych samych bohaterów. Cally i Lilith dalej są rywalkami. Na dodatek ich walka jest bardziej zaostrzona niż w poprzedniej części. Cally jest wykreowana na zwyczajną dziewczynę z trochę dziwnego domu i z problemami rodzinnymi z którymi sama musi się uporać. Mieszka w apartamencie wraz z matką, która całymi dniami siedzi w fotelu, ogląda filmy popijając alkohol. Dziewczyna nie wie kim jest jej ojcem jednak bardzo chce go poznać. Jej rywalka jest, jakby z innej bajki.
Ma wszystko czego chce wystarczy, że skinie palcem. Całe dnie przesiaduje z przyjaciółmi i chłopakiem w klubie dla wampirów. Dobrze wiedząc, że wampiry nie mogą udzielać się publicznie, ani robić sobie zdjęć, a nawet przeglądać się w lustrze, mimo to chce wkroczyć w świat modelingu. Moim zdaniem tylko z nudów i szuka uwagi u kogokolwiek pomimo tego, że ma grupkę przyjaciółek i chłopaka oraz rodziców czuje się nie doceniana i nie zauważona.
Nancy A. Collins stworzyła świat elitarnych wampirów. Świat w którym bogate dzieciaki wydają pieniądze na byle co, imprezują, intrygują. Widać, że wszystko w co się wpakują jest spowodowane nudą,nie mają zainteresowań, ani planów na życie. A ile można chodzić po sklepach lub przesiadywać w klubie?
Wielkim minusem są charaktery i postępowanie bohaterów. Większość osób przewijająca się w tej pozycji jest płytka, prostoliniowa, roszczeniowa i czasami po prostu głupia. Nie lubię osób, które są chamskie i uważają się za najlepszych i wywyższają się. Z nadmiaru czasu i raczej braku empatii krzywdzą ludzi na około siebie i spiskują za plecami najbliższych, bo jak to mówią po trupach do celu.
W książce pani Nancy opisuje dwa wątki miłosne, które szczególnie mnie zainteresowały. Pierwszy to Lilith i jej chłopak. Nie stracili dla siebie głowy, może nawet nie są sobie przeznaczeni. Ich rodziny ustaliły, że będą razem, aby złączyć interesy i powiększyć majątki. On zdradza ją, aby ona się nim interesowała, ona nie poświęca mu uwagi, bo ją zdradza, a jak nie to olewa ją i ignoruje. Pokręcone prawda?
Drugi wątek na którym autorka bardziej się skupiła to miłość Cally i Petera. On jest łowcą wampirów, ona nową krwią. Muszą ukrywać się przed światem. Widać,że kochają się bardzo. Jednak głupota dziewczyny i jej postępowanie oraz zawiłe sprawy nieumarłych sprawiają, że odchodzą od siebie.
Nocne życie pozostawia wiele do życzenia. Nie odstresowałam się przy niej. Szczególnie mnie zainteresowała, ale miłość Cally i jej ukochanego oraz zakończenie pozostawiające wiele pytań sprawiło, że chcę sięgnąć po kolejną część. Może w końcu wydadzą je na polskim rynku, bo o ile mi wiadoma jeszcze tego nie zrobili.

W Nocnym życiu powracamy do tych samych bohaterów. Cally i Lilith...

Kupiłam te książki przez przypadek i po przecenie, myśląc ze nic specjalnego to nie bedzie. Po przeczytaniu ich doszłam do wniosku ze jednak byłam w błedzie. Autorka bardzo dobrze opisała zycie młodych wampirów i ich problemy w świecie współczesnym. Szkod że brak dalszych częsci zapowiadało sie ciekawie.

boże też jestem blondynką ale wiem że nawet taka pusta blondi na to nie zasłużyła żeby ten Jules ją zdradzał aż płakałam a ta brunetka Cally to dopiero suka podrywa każdego i udaje takie niewiniątko i może trochę chodzi o to że ona uraża też mnie bo ja nie lubię brunetek ale też że obraża blondynki ale gdy ten Jules był zazdrosny to było nawet słodkie szkoda że się skończyło tak bez wyjaśnienia ale to jeszcze nie koniec za szczęście

• Wampiry

Dodaj cytat z książki Nocne życie