Góra Światła

Wydawnictwo "Śląsk"
1987-01-01
1927-01-01
Bożena Szulc-Golska
literatura włoska literatura młodzieżowa przygoda Indie

Z tą książką wiąże się pewna historia. Dostałam ją od mojej Babci około 30 lat temu, i ciągle obiecywałam sobie że ją przeczytam. Raz, czy dwukrotnie nawet zaczęłam, ale nie porwała mnie, i zarzuciłam czytanie. Książka stała sobie na półce - raz tej, raz tamtej, przeżyła 3 przeprowadzki, i nadal kurzyła się na półce. Wreszcie podjęłam "męską decyzję" aby dotrzymać danej sobie dawno temu obietnicy.
Przeczytałam. Ale już wiem dlaczego wtedy ją odłożyłam. Otóż według mnie, książka jest zbyt trudna dla młodego czytelnika. Autor pięknie ukazuje życie w Indiach, jednak często odnosi się wrażenie, że informacje są wtłoczone w fabułę w nadmiarze.
Sama fabuła jest interesująca, ale szczerze mówiąc gubiłam się w tych wszystkich imionach.
Wiem że już do tej pozycji nie wrócę, ale cieszę się że przeczytałam, zwłaszcza po niedawnej lekturze "Shantaram"; znalazłam wiele analogii, jeżeli chodzi o życie w Indiach.

Uwielbiam tę książkę! Świetna literatura przygodowa, szkoda, że teraz już tak nikt lub mało kto pisze... Inne gatunki przyćmiły te cudowne książki, a naprawdę warto po nie sięgnąć. Tutaj aż kipi od cudownych opisów przyrody. Czytając ją, można się poczuć jakby właśnie było się w Indiach, wśród soczystej zieleni i zapachu aromatycznych przypraw. Dla fanów starej, dobrej szkoły literatury przygodowej to pozycja obowiązkowa.

Wciągająca książka z pewnym brylantem w tle. Trochę pomaga zrozumieć Indie, jeśli ktoś ma problem. ;)

Bardzo przyjemna lektura dla odstresowania się. Bardzo realistycznie oddany jest klimat miejsca akcji, sami możemy poczuć się jak w dżungli. Świetna książka przygodowa, na pewno nie nudzi.

Bardzo dobra, przyjemna przygodowa książka. Wartka akcja, tocząca się walka między dobrem, a złem. Oczywiście przyjaźń, odwaga i braterstwo zwyciężają ;))). Polecam dla relaksu.

Bardzo fajna opowieść przygodowa w klimatach indyjskich. Polecam dla relaksu.

Bardzo fajna opowieść przygodowa w klimatach indyjskich. Polecam dla relaksu.

• Powieść
  • Literatura