Błyskawiczne dziewczyny

Okładka książki Błyskawiczne dziewczyny
Hans Hellmut Kirst Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej literatura piękna
literatura piękna
831107822X
Stanisław Marciniak
literatura niemiecka literatura współczesna

więcej Więcej

Okładka sugeruje, że w środku jest nieco "ostrzej" niż w rzeczywistości jest.
Osobiście unikam książek i filmów o tematyce wojennej... ale ta mi się podobała,
to nie jest typowy utwór traktujący o cierpieniu i krzywdzie, tu znajdujemy się zupełnie z drugiej strony...
Zupełnie niespodziewane zakończenie sprawia, że książka jest jedną z tych które na dłuuugo zostają w...

Kirst jak zwykle dobry. Jedna z wielu Jego książek, które przecztałem. Akcja zaczyna się sielankowo, niepozornie i rozkręca się coraz gwałtowniej w miarę czytania. Zakończenie dramatyczne, jak w większości książek tego autora.

dzięki bardzo eleganckiej okładce, wiedziałam czego mogę się spodziewać. Zyczyłabym sobie więcej seksu, aczkolwiek i tak było ekstra.
Pierwsza moja książka Kirsta, a już wiem, że nie ostatnia.

zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka cała niezbyt mnie zachwyciła, jednak zakończenie jest niezłe, na długo zapada w pamięci.

Książka mnie lekko rozczarowała. Jest w niej bardzo mało informacji na temat służby niemieckich kobiet podczas II Wojny Światowej. Zamiast tego dużo podchodów, małych romansików i wielkich miłości. Jedynym plusem książki jest jej zakończenie.
No, ale może ja po prostu nastawiłam się na inny rodzaj lektury.

• Historia
  • II wojna światowa
  • Chcę w prezencie
  • Literatura niemiecka
  • Wojenne
  • POSIADAM

Dodaj cytat z książki Błyskawiczne dziewczyny