Przekład dowolny

życie miłóść ludzie związki
literatura piękna
Nie tylko o miłości
życie miłóść ludzie związki

„Z deszczu pod rynnę” – najpierw zawód miłosny, później mąż psychopata. Czy po takich przejściach Izabela będzie w stanie zaufać mężczyźnie, obdarzyć go uczuciem? A może postanowi przedmiotowo potraktować potencjalnego wybranka – wyłącznie jako źródło dochodu? Czy Iza i Maciek powinni się związać? A może powinni postawić na niezależność, korzystać z nadarzających się w...

Banalna, dość zabawna historia. Mimo to przeczytałam dość szybko, śmiejąc się z zawiłości i zagmatwania sytuacji.

I żyli długo i szczęśliwie 😊

Głównym powodem, dla której zaczęłam ją czytać było to, że akcja toczy się w Gdańsku. Rozczarował mnie pretensjonalizm i naiwność. Jedyny plus - zajrzenie za kulisy pracy tłumacza.

Na półkach: , , , ,

Udało mi się dojść do 128 str. i na tym poprzestanę. Już nie mogę się dłużej oszukiwać, że ta książka jest warta poświęcania na nią więcej czasu.
Nie przypadła mi do gustu.
Spodziewałam się czegoś innego. Tym bardziej, że "Nowe niebo" tej autorki prezentowało się znacznie lepiej.

Bardzo lubię powieści obyczajowe, ale ta nie przypadła mi do gustu z powodu zachowań, mentalności, życiowej niedojrzałości dwojga głównych bohaterów: Izabeli i Macieja. Szukają miłości, angażując się w coraz nowe związki, a nie widzą, że ona czeka tuż obok. Obydwoje są trzydziestolatkami z bogatym życiem uczuciowym, po licznych związkach, a zachowują się jak nastolatkowie....

Losy Izy i Maćka, dwoje tłumaczy trafiających na siebie na promie. Wikłają się w kolejne związki z mężczyznami/kobietami nie chcąc przyznać się na kim im najbardziej zależy. Dobra polska obyczajówka lat 90.

Druga część książki zdecydowanie bardziej wciągająca. Historia sama w sobie bardzo interesująca.

Optymistyczna (wbrew pewnym traumatycznym przeżyciom bohaterki), daje moc, energie i nadzieję tym, którym się wydaje, że z pewnych kręgów i zależności nie da się uciec. da się, tylko trzeba mocno tego chcieć.

O jakie to było nudne, o jakie na siłę napisane. Laska lata za kolesiami z kasą ale potajemnie kocha przyjaciela, który też ją kocha, a jak już się dogadują i masz nadzieję że to nareszcie koniec to ona ucieka a on ją szuka i dowiaduje się tajemnic rodzinnych i... Moje przesadnie rozwleczone zdanie prezentuje to co o tej książce myślę, długa rozwlekła i przyziemna. Nawet...

Wkurzająca główna bohaterka

• 2018
  • Literatura polska
  • Hanna Cygler
  • 2013
  • 2015

Dodaj cytat z książki Przekład dowolny