Zakochany golem

Okładka książki Zakochany golem
Piers Anthony Wydawnictwo: Rebis Cykl: Xanth (tom 9) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
8371200102
Anna Dobrowolska, Zdobysław E. Parczyński
Xanth fantastyka

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Typowy Xanth. Mnóstwo amerykańskiego kiczu, banalnych zagadek, "scen" które na siłę pchają fabułę do przodu oraz tanich chwytów. Dużym plusem jest jednak fakt że w odróżnieniu od 8 czy tym bardziej 6 tomu tutaj bohater nie jest wykreowany na totalnego idiotę. Historia jak zawsze jest średnia i momentami do bólu przewidywalna i pozbawiona sensu. Amerykanizmów których nie...

Książka bardzo dobra warta przeczytania Lubię takie

jako kobieta uwielbiam tę część

Druga obok "Okrutnego Kłamstwa" moja ulubiona książka z tego cyklu.

Książka bardzo fajna, jeśli ktoś lubi Xanth.
Minusem jest polskie wydanie, które nie w pełni oddaje zabawę autora słowami. Niektórych zwrotów nie da się łatwo przetłumaczyć i nabierają sensu dopiero, gdy zobaczymy angielską wersję. Z tego co pamiętam we wcześniejszym wydaniu (chyba Rebis) było pełno przypisów z dołu strony wyjaśniających grę słów.

• Fantasy
  • Piers Anthony
  • Fantastyka
  • Xanth
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Zakochany golem