Pokusa

Okładka książki Pokusa Jude Deveraux
Okładka książki Pokusa
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Temptation
Da Capo
2001-01-01
2001-01-01
Ewa Bobocińska
Pokusa

Ciekawa historia młodej kobiety, jej determinacja w niesieniu pomocy kobietom pokrzywdzonym i jej osobiste podejście do małżeństwa.
Pogodna i z humorem.
Powtarzajacy się temat roli i praw kobiet w życiu, a raczej ich brak.

Pogodna i z humorem.
Powtarzajacy się temat roli i praw kobiet w życiu, a raczej ich brak.

Zupełnie nieprzewidywalną historia!!

Zupełnie nieprzewidywalną historia!!

Tytuł nie pasuje, moim zdaniem. Temperance uparta Anerykanka trafia na bratanka ojczyma - upartego Szkota.

Kolejna ksiazka tej autorki i znów wspolczesna. Nie porwala mnie. Dla mnie u tej autorki sa rewelacyjne romanse historyczne. A tu wspolczesny romans. Niby fajny pomysl, ale nie przebijajacy sie z tlumu.

To zdecydowanie romans wart uwagi, którego czytanie może nas przenieść wprost do Szkocji. Żywe postacie, wartka akcja i miłość silniejsza niż cokolwiek innego sprawiają, że kolejna kartki uciekają w zastraszającym tempie. Uwielbiam tu to, że Temprance i James zakochują się w sobie powoli, wraz z kolejnymi przeszkodami i wzajemnymi uprzedzeniami. To nie miłość od pierwszego wejrzenia, to coś, co trzeba dostrzec i samemu pozwolić dojrzeć. Chociaż przez połowę książki miałam ochotę potrząsnąć obojgiem, aby przestali się fochać i wreszcie dostrzegli siebie nawzajem. Jedyne co mnie trochę rozczarowało, ale też zaskoczyło to końcówka. Rzadko kiedy czytelnik zostaje zaskoczony przy końcówce romansu historycznego :D

Lubię do niej wracać, bo zapadła mi w pamięć.

Lubię do niej wracać, bo zapadła mi w pamięć.

Czego nie zrobi dziewczyna by odzyskać wolność i własne pieniądze z rąk znienawidzonego ojczyma. Zgadza się znaleźć żonę lordowi szkockiemu Jamsowi. Po poznaniu go przeradza się to w uczucie do którego nie chce się przyznać. Jaka jest cena za upór strata ukochanego czy może zawalczą o tą miłość ?

Po prostu boska ! Polecam!

Po prostu boska ! Polecam!

książka jest lekka i interesująca

książka jest lekka i interesująca

Katastrofa, bzdura goni bzdurę. Styl pisania fatalny. Nie rozumiem skąd te wysokie oceny.

• Romans historyczny
  • Romans