Smok na piedestale

Okładka książki Smok na piedestale
Piers Anthony Wydawnictwo: Rebis Cykl: Xanth (tom 7) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
1993-01-01
Zbigniew A. Królicki
fantasy powieść Xanth

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Zapewniam was, że ta część będzie jedną z waszych ulubionych - połowa wydarzeń opisuje przygody Irene - którą oczywiście znamy z poprzednich tomów - oraz Ivy - córki jej i Dora.
Jedna z bardziej wciągających części :))

Bardzo prosta i bardzo lekka, czyli typowy Xanth. Amerykanizmy, proste, łamigłówki, banalna oczywista historia i niedojrzałe podejście do seksu. Ale w porównaniu do 6 części jest o wiele lepiej.

Na półkach: , , , ,

Z łapką na serduszku - cieszę się, że przez dłuższy czas nie będę miała kontaktu z Xanthem. Poziom absurdu sięgnął dna.

Jako smarkula, Xanth bardzo lubiłam. Zabarwione erotyzmem, wydawać sie mogło mi wówczas, że błyskotliwe i śmieszne powieści, po latach, z każdym tomem tracą na swej otoczce, jaką pamiętam sprzed lat. Im dalej w las, tym więcej drzew, ale tu to po prostu...

Na półkach: , , , ,

Trochę się zawiodłem na tej książce po powrocie do Xanthu po dłuższej nieobecności. Wiedziałem, że smok odegra tu wielką rolę, ale odczuwałem nudę przez poprowadzenie fabuły. Jest ona trochę nijaka. Tego co było mocną stroną serii, czyli żarty kolorowane erotyzmem i zabawa słowem, zostały prawie zapomniane. Tak jakby autor ugrzecznił Xanth. Co prawda dalej odkrywamy nowe...

Zaskakująco dobra książka. Zważywszy, że z żadną z poprzednich części styczności nie miałam. Mimo to fabuła była całkowicie zrozumiała, a geneza postaci i zdarzeń pokrótce przypomniana.

Rewelacyjny abstrakcyjny humor z domieszką infantylizmu. Dużo smaczków językowych i czarny humor przejawiający się w ciętych refleksach o życiu codziennym. Książka urocza lecz stonowana....

Fajna książka lubię książki tego autora

Książkę przeczytałam, jak byłam szkrabem małoletnim, lecz już wtedy potrafiłam wyczuć coś dobrego swoim małym perkatym noskiem ;)

Xanth jest krainą tak magiczną, że aż boli, ale boli w sensie bardzo, bardzo pozytywnym, gdyż ta magia ma urok porównywalny z Narnią (kto z nas nie chciał znaleźć się w magicznej krainie, ot tak, po prostu, magicznej jak diabli, i do tego...

• Fantastyka
  • Fantasy