Nocna mara

Okładka książki Nocna mara
Piers Anthony Wydawnictwo: Rebis Cykl: Xanth (tom 6) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Anna Dobrowolska
fantasy powieść Xanth

więcej Więcej

Ekstra! Imbri górą.
Ten autor przekona was, że nawet jeśli główny bohater różni się od powszechnie przyjętych standardów, to książka może być lepsza niż wiele tych szablonowych.
Serdecznie polecam <33

Jedna z moich ulubionych książek w serii. Pozwala wczuć się w przeżywane chwile wraz z niesamowitą postacią będącą główną bohaterką

Biorąc pod uwagę pierwsze 6 tomów, ta odsłona cyklu jest najgorsza. W porównaniu do innych które oceniam na 6/10 - 7/10 tutaj spadek jakości jest kolosalny.Historia wydaje się zrobiona na siłę, jest mnóstwo typowo "amerykańskich wstawek" czyli logikę wyrzucamy za okno byle historia szła do przodu i było szczęśliwe zakończenie.

1983

Na półkach: , , , ,

Nocna mara jest kolejnym, szóstym już tomem należącym do cyklu Xanth.
Tym razem jest mała zmiana, nie ma wypraw (na szczęście bo stawało się już nudne). Zmienia się też główny bohater, do tej pory byli to sami mężczyźni, teraz jest nim kobieta, a dokładniej klacz.
Nocna mara o imieniu Imbri (poznaliśmy ją w poprzednim tomie), zostaje zwolniona ze swoich obowiązków...

mimo, że z pozoru "łatwa i przyjemna" przemyca wspaniałą filozofię i obraz relacji międzyludzkich, bardzo sugestywne gry znaczeń niestety w polskim tłumaczeniu wiele traci

Na półkach: , , , ,

To już szósty tom cyklu "Xanth" pióra Piersa Anthonego. I przez pewien czas znów będzie dla mnie "stop" z prozą tego autora. I choć Wydawnictwo Nasza Księgarnia faktycznie, odświeżyło pierwsze 9 tomów (tyle jest wydanych w Polsce póki co, nakładem NK), okładki ujednoliciło i nadało im bardzo przyjemną dla oka, prostą i miękką stylistykę, to jednak...

I tak po prawdzie, to...

Na półkach: , , , ,

Rewelacja! Najlepsza książka do tej pory z cyklu. Po słabszym "Ogrze, Ogrze" dostałem książkę z humorem i bardzo dobrą historią. Na tle innych jest to pozycja dużo mroczniejsza. Autor trzyma nas w napięciu do końca książki nie pozwalając nam na odkrycie kto jest winny zła w Xanthcie. Przedstawia wartką akcję ze zwrotami akcji prawie co stronę. Do samego końca nie jesteśmy...

Cała seria jest rewelacyjna. Fabułę można rozumieć na wielu poziomach. To nie tylko powieści fantasy, ale też mądre książki o życiu, człowieku i jego słabościach.

• Fantastyka
  • Fantasy