Źródła magii

Okładka książki Źródła magii
Piers Anthony Wydawnictwo: Rebis Cykl: Xanth (tom 2) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
838520251X
Nela Szurek
powieść amerykańska

więcej Więcej

To nie jest opinia, ale nowa wersja portalu wymaga wpisania kilku słów, by dołączyć książkę do biblioteczki.
Pozdrawiam

Super! Motyw z Perłą przecudny. Od razu polubiłam dziewczynę. Nimfa, a jaka mądra...

Początek absolutnie cudowny i, spodziewajac się tego samego po reszcie, myślałam, że dam tej książce 10/10, bo naprawdę zapowiadała się świetna zabawa. Niestety, od chwili gdy wyruszają na wyprawę, zaczyna się sypać. Ich "przygody" są strasznie naciągane, jakby autor musiał tam coś upchnąć, a do tego nudne jak flaki z olejem, do tego stopnia, że pod koniec naprawdę chciałam...

Dalej, dalej, dalej, chcę czytać dalej <33

Książka wydaje mi się lepsza od pierwszego tomu. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Pod koniec przepełniona filozofią..

Tak bardzo napchane schematami i stereotypami, że aż oryginalne i niepowtarzalne. Całkiem przyjemnie się czytało. Trzeci tom w kolejce, ale raczej trochę sobie poczeka.

Drugi tom serii Xanth podniósł nieco poprzeczkę do poprzedniej.
Więcej akcji, więcej przygód i przemyśleń bohaterów, a wszystko to przeplatane ostrym dowcipem Golema (Grundy'ego).
Ten oto Golem stał się moim głównym bohaterem. Wyczekiwałem gorącą na jego kwestie. Ten drań jest mega (po prostu).
Polecam gorąco wskazany tytuł ;)

Druga część tej serii podobała mi się nieco mniej niż pierwsza. Wynika to z tego, ze akcja w tej części jest bardziej chaotyczna i można się chwilami pogubić w wątkach. Jedak tak samo jak poprzedniczka, posiada bardzo wciągającą treść i dzięki niej poznajemy prawdziwe tajemnice Xanthu :)

Bardzo dobra druga część historii o Xanth.
Tym razem nasz bohater będzie poszukiwał skąd się bierze magia w tej części świata skoro obok jej nie ma. Bardzo ciekawa

Xanth nie da się nie przeczytać

• Fantastyka
  • Fantasy