Kahlo 1907-1954

2007-01-01
2007-01-01
978-83-7512-305-0
Frida malarstwo

Lubię tą serie książek. Biografie są tu okrojone , za to okraszone masa fotografii dzięki którym można poznać artystę. Frida zawsze zajmowała szczególne miejsce w moim życiu nie ze względu na twórczość a determinację. Myślę że książka jest dobrym wstępem który zachęca do poznania malarki. Czyta się szybko , bo i tekst nie ma tu dużo a mimo to wystarcza . Polecam.

Jest w tej książeczce co oglądać. Zresztą takie jest nastawienie i cel całej tej serii o malarstwie. Po Fridę akurat sięgnęłam po obejrzeniu filmu, jako małe uzupełnienie. Jak dla mnie w sam raz- informacje podane konkretnie i treściwie.

Biografia Fridy jest dość okrojona, ale myślę, że wizja autora zakładała bardziej nastawienie na ekspozycję twórczości, co niewątpliwie się udało.

• 2011
  • sztuka