Powiem wam jak zginął

Joe Alex Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Joe Alex (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Literackie
Joe Alex (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
1987-10-01

#wyzwanieLC czerwiec 2021 przeczytam książkę z ilustracjami lub zdjęciami.

Bardzo dobry kryminał. Krótko zwięźle i na temat. Polecam

Ta książka przeleżała na moich półkach kilkadziesiąt lat zanim znów po nią sięgnęłam, książki Joe Alex były moimi ulubionymi kryminałami dlatego je odmładzam czytając na nowo, warto polecam

Trochę mnie zawiodła. Mniej więcej od połowy wiedziałam kto jest zabójcą.

Książka doskonała!
Fantastyczna, przemyślana zbrodnia na pozór niezwykle trudna. Chociaż domyślałem się rozwiązania, to szczególnie końcowe rozważania były fascynujące. Klasyka kryminału. Polecam każdemu ❤️
PS przypadł mi również do gustu motyw powieści w powieści oraz alter ego pisarza

Jest to w zasadzie moje drugie spotkanie z tą serią, ponieważ przypadkiem zaczęłam od trzeciego tomu. Nie zawiodłam się jednak i cała zwiła historia wywołała na mnie wrażenie. Pod koniec, kiedy dochodziło do przesłuchań, książka trzymała w napięciu do końca, a wielki finał był czymś, czego nikt się nie spodziewał.

Klasyczny kryminał o dobrze skonstruowanej intrydze. Zdecydowanie bliżej tej książce do powieści króla powieści detektywistycznych Johna Dicksona Carra. Widać, że można napisać świetny kryminał, który nie ma 400 stron. Zdecydowanie polecam.

Klasyczny kryminał z klimatyczną, angielską posiadłością, zamkniętą grupą ludzi i do tego z nawiązaniem do tragedii Ajschylosa, czyli coś co lubię. Serdecznie polecam :)

Olbrzymim atutem Autora był klimat Jego książek. Można pisać w ten sposób, aby czytelnika zmusić do myślenia i to w sposób raczej wysublimowany, a nie skłaniający do obrzydzenia.

Istniało zapewne jakieś pokrewieństwo dusz z Agatą Christie, a to zaprawdę dobra rekomendacja.

Scotland Yard otrzymuje anonim wskazujący na to, iż niezwykle cenieni angielscy naukowcy, pracujący właśnie nad epokowym odkryciem, są w dużym niebezpieczeństwie. Przyjaciel jednego z nich, będący jednocześnie autorem poczytnych powieści kryminalnych, udaje się na miejsce, by dyskretnie pomóc policji w ustaleniu, na ile poważne są te ostrzeżenia. Niestety, nie udaje mu się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

1 258