Bliźniaczki

Okładka książki Bliźniaczki Jude Deveraux
Okładka książki Bliźniaczki
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Taggert (tom 2) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Taggert (tom 2)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Twin of Fire
Da Capo
1997-01-01
1997-01-01
Ewa Górczyńska
Bliźniaczki

Nie porwała mnie ta opowieść. Jak zwykle wątek bliźniaczek wykorzystany do zamiany ról. Tu jest za duży misz masz, bo kobieta w roli lekarki na początku XIXw, związkowe konspiracje, porwanie przez bandytów i sex w stylu współczesnych erotyków. Za dużo wątków a wszystko dosyć powierzchownie potraktowane. Nie polecam.

Długo wahałam się przed rozpoczęciem tej książki. Wiele razy podchodziłam i rezygnowałam, bo początek wydawał mi się niezbyt udany. Teraz jednak zmieniłam zdanie i dałam tej książce drugą szansę.
Bliźniaczki Blair i Hudson Chandler są różne jak ogień i woda. Jedna marzy o byciu żoną, matką i gospodynią, a dla drugiej istnieje tylko medycyna, chęć bycia lekarzem pochłania ją całkowicie. Wszystko jednak się zmienia, gdy bliźniaczki postanawiają się zamienić na jedną noc… Od teraz nic nie będzie takie samo.
Uwielbiam Blair za to, jak bardzo zmieniła ją miłość. Zakochana Blair to zupełnie inna bohaterka - taka, którą da się polubić. A jej małżonek to jeden z moich ulubieńców wśród romansów historycznych ;)

zapraszam do polubienia naszego bloga z recenzjami książek

zapraszam do polubienia naszego bloga z recenzjami książek

przeczytałam tą książkę pod tytułem ZAKOCHANE SIOSTRY wydawnictwo Lucky. jest to druga część przeczytanej już wcześniej książki DAMA opowiadającej o bliźniaczkach Blair i Houston. polecam

Po przeczytaniu pierwszego tomu (Dama) tej serii nie spieszylam sie aby siegnac po kolejny. Nie bylo to ze wzgledu na slabe umiejetnosci pisarki, ale ze wzgelu na glownych bohaterow. Byli oni napomknieci wiele razy w pierwszej czesci i nie wzbudzili mojej sympati. Zarownu Leander wydaway mi sie byc zimny i nudny, jak i Blair sprawiala wrazenie egoistcznej. W 'Blizniaczkach' mialam okazje poznac ich znacznie lepiej, gdyz ich romans stanowi glowny watek tej czesci. Musze przyznac, ze calkowicie zmienilam opinie o obojgu. Moze nie zawsze rozumialam Blair, ale Leander naprawde wywarl na mnie dobre wrazenie. Co do fabuly, to pierwsza polowa ksiazki knocentruje sie na romansie glownych bohaterow, natomiast druga poswiecona jest walce o lepsze warunki pracy i walce z gangiem przestepcow.

Do sięgnięcia właśnie po tą książkę skłonił mnie nie tyle fakt, że lubię powieści tej autorki, ile imię głównej bohaterki - Blair, tak jak moja ulubiona żeńska postać z mojego ukochanego serialu Plotkara :)
Sam romans? Trochę 'telenowelski'... Żeby to zobrazować wystarczy w jednym zdaniu opisać relacje między kluczowymi bohaterami: (uwaga, początek spojleru) siostra mężczyzny, który miał zostać mężem jednej z bliźniaczek wyszła za mąż za narzeczonego drugiej bliźniaczki, która nawiasem mówiąc poślubiła w końcu tegoż jej brata (koniec spojleru). O ile ktoś poza mną się w tym połapie ;) Czytało się jednak dosyć przyjemnie, a z Blair była niezła kombinatorka (choć do tej z Plotkary jej baaaardzo daleko). Nie namawiam, nie zniechęcam :)

Książka porusza dwa ówczesne problemy: losu górników i emancypacji kobiet. Trochę jednak miejscami mi się dłużyła, a niektóre szczegóły uważam za co najmniej zbędne....

Inny tytuł to "Zakochane Siostry"

Inny tytuł to "Zakochane Siostry"

"Zakochane siostry": "Młody człowiek miał pozostać w obozie aż do końca późnego wieczora, w każdej chwili narażając życie." (Lucky)
"Bliźniaczki": "Alanowi udało się spojrzec na nią z góry, chociaż był od niej niewiele wyższy" (Da Capo)

W zasadzie bardzo lubie książki Pani Deveraux, jednak ta część bardziej mnie nudziła niz zachwycała. O wiele lepsza jest opowieść o Houston- siostrze bliźniaczce.

Jedna decyzja może zmienić życie dwóch kobiet. Ta książka opowiada historię siostry Blair.

• Romans historyczny
  • Romans