Bliźniaczki

Okładka książki Bliźniaczki
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Taggert (tom 2) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Taggert (tom 2)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Twin of Fire
Da Capo
1997-01-01
1997-01-01
Ewa Górczyńska
Bliźniaczki

więcej Więcej

Długo wahałam się przed rozpoczęciem tej książki. Wiele razy podchodziłam i rezygnowałam, bo początek wydawał mi się niezbyt udany. Teraz jednak zmieniłam zdanie i dałam tej książce drugą szansę.
Bliźniaczki Blair i Hudson Chandler są różne jak ogień i woda. Jedna marzy o byciu żoną, matką i gospodynią, a dla drugiej istnieje tylko medycyna, chęć bycia lekarzem pochłania ją...

zapraszam do polubienia naszego bloga z recenzjami książek

przeczytałam tą książkę pod tytułem ZAKOCHANE SIOSTRY wydawnictwo Lucky. jest to druga część przeczytanej już wcześniej książki DAMA opowiadającej o bliźniaczkach Blair i Houston. polecam

Jedna decyzja może zmienić życie dwóch kobiet. Ta książka opowiada historię siostry Blair.

W zasadzie bardzo lubie książki Pani Deveraux, jednak ta część bardziej mnie nudziła niz zachwycała. O wiele lepsza jest opowieść o Houston- siostrze bliźniaczce.

Po przeczytaniu pierwszego tomu (Dama) tej serii nie spieszylam sie aby siegnac po kolejny. Nie bylo to ze wzgledu na slabe umiejetnosci pisarki, ale ze wzgelu na glownych bohaterow. Byli oni napomknieci wiele razy w pierwszej czesci i nie wzbudzili mojej sympati. Zarownu Leander wydaway mi sie byc zimny i nudny, jak i Blair sprawiala wrazenie egoistcznej. W 'Blizniaczkach'...

Do sięgnięcia właśnie po tą książkę skłonił mnie nie tyle fakt, że lubię powieści tej autorki, ile imię głównej bohaterki - Blair, tak jak moja ulubiona żeńska postać z mojego ukochanego serialu Plotkara :)
Książka porusza dwa ówczesne problemy: losu górników i emancypacji kobiet. Trochę jednak miejscami mi się dłużyła, a niektóre szczegóły uważam za co najmniej zbędne....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Zakochane siostry": "Młody człowiek miał pozostać w obozie aż do końca późnego wieczora, w każdej chwili narażając życie." (Lucky)
"Bliźniaczki": "Alanowi udało się spojrzec na nią z góry, chociaż był od niej niewiele wyższy" (Da Capo)

Inny tytuł to "Zakochane Siostry"

• Romans historyczny
  • Romans