Przesądny

1997-01-01
83-7227-252-2
Jan Kraśko
horror morderstwa

Dość oryginalny thriller-horror. Niby poważny facet i przesądy.. Ale dobrze się czyta więc można po nią sięgnąć.

O nie! Jak ja się zawiodłam! Jak mnie ta książka rozdrażniła! Wszystko ładnie pięknie. Przyjemne czytanie. Lekko nawiedzony mężczyzna wierzący w przesądy (oczywiście przystojny) i naiwna kobietka po uszy zakochana. Szybki ślub i... KATASTROFA! Katastrofa w życiu bohaterów, w książce i w mojej głowie. Marna próba połączenia hm no właśnie czego? Bajki i thrillera? Horroru z kryminałem? Plus za te wszystkie przypowiastki, przesądy i opowiastki. Jeżeli są prawdziwe (w sensie wierzenia przez przywołane narody) to szacunek dla autora za wyszukanie. Jeśli są fikcyjne- szacunek za wyobraźnię. Nie sprawdziłam więc nie wiem i pewnie nigdy nie sprawdzę. Książka, którą się czyta, odkłada na półkę i próbuje zapomnieć.

Bardzo dobra książka. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Bardzo dobra książka. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Chyba większość ludzi miała w swoim życiu okres (a możne nadal ma?),kiedy wierzyła w zgubną moc przebiegającego przez ulicę czarnego kota, kiedy witając się ze znajomym unikała podawania ręki przez próg, kiedy zbite lustro miało oznaczać siedem lat nieszczęścia. Przesądy, bo to o nich mowa, są bardzo charakterystycznym elementem naszej kultury. Głęboko zakorzenione w ludowych opowieściach, miały ustrzec ludzi przed nieszczęściem, które mogło na nich spaść, jeżeliby nie przestrzegali odpowiednich "rytuałów" okolicznościowych. Osobą chorobliwie wręcz wierzącą w moc przesądów jest jeden z bohaterów książki R.L. Stine'a Przesądny, Liam O'Connor - sławny profesor folklorystyki wykładający na małym prowincjonalnym uniwersytecie w Pensylwanii. Jest on również głównym obiektem pożądania pewnej studentki - Sary. Sara Morgan jest typem "wiecznego studenta". Ma dwadzieścia cztery lata i nie mogąc odnaleźć się w życiu, znów wyrusza na studia. Wspomnianego wyżej profesorka poznaje w jednym z lokalnych barów. O'Connor szybko wpada jej w oko - jest gościem, który zdecydowanie różni się od dotychczas przez nią poznanych facetów. Panna Morgan duma o nim nawet w chwili...

Pełna recenzja:

Przeczytałam tą książkę wieczorem i teraz się boję spać ;p
Bardzo dobra książka o morderstwach, chociaż nie polecam czytania jej w godzinach późnych :D

Przeczytałam tą książkę wieczorem i teraz się boję spać ;p

Jedna z tych książek, które musiałam odłożyć w trakcie czytania. Liczyłam na wciągający horror, trafiłam na książkowy odpowiednik taniego filmu grozy. W dodatku nudny. Nie polecam

Książka inna niż wszystkie. Ciekawa z zaskakującym i przerażającym zakończeniem. Chociaż sceny mordów były tak straszne, że aż przerażały.

Fabuła książki bardzo wolno się rozwijała, przez to niecierpliwiłam się. Akcja była przewidywalna.
Całość wypadła słabo, jak dla mnie szkoda na nią czasu.

Całość wypadła słabo, jak dla mnie szkoda na nią czasu.

Książka krótka ale akcja baaardzo się wlecze

Książka krótka ale akcja baaardzo się wlecze

Bardzo dużo opisów, ciekawa fabuła, ale opisy niepotrzebnie rozciągają całą akcję i bardzo zniechęcają do czytania

• Horror
  • Przeczytane dawno temu