Dawno, dawno temu

Okładka książki Dawno, dawno temu
Alan Alexander Milne Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Klasyka Dziecięca [Prószyński i S-ka] literatura dziecięca
literatura dziecięca
1997-01-01
Jolanta Kozak
król księżniczka

więcej Więcej

Bajkowa lekka historia, która w żaden sposób nie pasuje do autora melancholijnego ,,Kubusia Puchatka''

powieść w formacie baśni przygodowej z dużo dozą humoru jakbym miał z czymś porównać to pierścień i róża byłaby najbliżej

Zabawna powieść, a raczej baśń dla dzieci. Doskonale pamiętam, jak byłam mała i znalazłam ją u babci. Zachwyciły mnie wtedy piękne kolorowe obrazki. Kilka lat po tym, wciąż oczarowana ilustracjami, postanowiłam przeczytać także treść. Bardzo zabawna i wesoła historyjka, wbrew pozorom nie jest do bólu przewidywalna, a ja nawet przez jedną stronę nie pomyślałam, że jest...

Lekka, dość zabawna historia opowiedziana w kronikarskim stylu. Zupełnie inaczej, niż Kubuś Puchatek. Myślę, że zarówno dla chłopców (przygody, śmieszna wojna królestw), jak i dziewczynek (pod koniec dwa wesela).

Pamiętam jak to czytałam i po prostu to była męka.

Nie przypuszczałam, że autor melancholijnego "Kubusia Puchatka" stworzył tak niesamowicie zabawną, ironiczną powieść, jaką niewątpliwie jest "Dawno, dawno temu...". Kupiłam tę książkę z myślą o córce, a czytając ją miałam pewnie więcej rozrywki niż ona sama.
Fabuła z początku może okazywać się nieco oklepana, bo są królowie walczący na wojnie, jest księżniczka i zazdrosna o...

• Literatura angielska
  • Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Domowa biblioteczka
  • Książki z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Dawno, dawno temu