Powrót do życia. Piętnaście lat anoreksji.

Okładka książki Powrót do życia. Piętnaście lat anoreksji. Marta Aleksandra Balińska
Okładka książki Powrót do życia. Piętnaście lat anoreksji.
Marta Aleksandra Balińska Wydawnictwo: Twój Styl biografia, autobiografia, pamiętnik
Retour a la vie. Quinze ans d`anorexie.
Twój Styl
2005-01-01
2005-01-01
83-7163-592-3
Maria Braunstein
anoreksja anorektyczka choroba zaburzenie łaknienia powieść biografia pamiętnik

Przeczytałam ją bardzo dawno temu, ale pamiętam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

O anoreksji wiem sporo i według mnie ta książka w żaden sposób nie pomoże ani osobom chorym, ani ich rodzinom w zrozumieniu i walce z tą chorobą. Tak na prawdę każda osoba chora jest inna, co innego przyczyniło się do choroby i dlatego do każdego chorego należy podchodzić indywidualnie - nie można traktować wszystkich jednakowo a co gorsze ogólnikowo i według stereotypów. Aby pokonać chorobę należy dokładnie poznać jej przyczynę a nie sugerować się książką i to jeszcze taką, która opisuje metody leczenia z lat 80. i 90.
Poza tym styl autorki jest ciężki w odbiorze, całość została napisana bardzo chaotycznie przez co można się pogubić i niewiele tutaj o anoreksji. Autorka bardziej skupiła się na wątkach rodzinnych niż chorobie.

Za dużo o korzeniach, za mało o anoreksji.

Za dużo o korzeniach, za mało o anoreksji.

Jakoś nie przemówiła do mnie ta historia. Wiem, że nie powinnam ją oceniać w taki sposób, że jest to relacja "na fakcie" itd itp. Mimo to, dla mnie jest to książka strasznie chaotyczna, łatwo się w niej pogubić, a styl autorki jest dla mnie zbyt podniosły i patetyczny. Nie sięgnęłabym po nią z całą pewnością po raz drugi.

• Zaburzenia odżywiania
  • Czytane partiami/niedoczytane
  • "Ode mnie widać niebo przekrzywione."

Dodaj cytat z książki Powrót do życia. Piętnaście lat anoreksji.