Powiem Ci, jak Cię kocham. Niezwykłe historie zwykłych ludzi

Okładka książki Powiem Ci, jak Cię kocham. Niezwykłe historie zwykłych ludzi John Bowe
Okładka książki Powiem Ci, jak Cię kocham. Niezwykłe historie zwykłych ludzi
John Bowe Wydawnictwo: Pascal literatura piękna
Pascal
2010-02-02
2010-02-02

Książka to zbiór opowieści różnego pokroju, statusu pochodzenia , materialnego ludzi, którzy opowiadają swoje historie miłosne , czym dla nich jest miłość.
Podzielona na części w zależności od długości miesięcy, lat związku .
To nie poradnik, który powie jak miłość ma wyglądać ,ponieważ dla każdego jest czymś zupełnie innym. Można jednak z przykładów innych osób wnieść coś nowego do swojego związku .
Polecam zwłaszcza na letnie wieczory .

Podzielona na części w zależności od długości miesięcy, lat związku .

Książka nie należy do zbioru ambitnych poradników z zakresu "Jak uratować swój związek", bo .... nie jest ani ambitna ani to poradnik. Zbiór opowiastek o perypetiach miłosnych różnych osób, które czasem pozwolą uwierzyć w miłość prawdziwą i przenoszącą góry a z drugiej strony ukażą swoje dość rzeczywiste i ponure oblicze.
Historyjek mamy około 30, podzielonych ze względu na długość stażu, tak więc przeczytamy tam zarówno o kulisach związku który trwał miesiąc a także o tym, który przetrwał 60 lat. Plusem jest to, że autor opowiada nam o rzeczywistych osobach, wkracza w ich życie prywatne i ukazuje nam je czasem z najdrobniejszymi szczegółami, dzięki czemu rośnie w nas świadomość, że te historie zdarzyły się naprawdę.

Do poczytania w przerwie między reklamami - niestety nic więcej...

Historyjek mamy około 30, podzielonych ze względu...

Zaintrygowana opisem książki kupiłam ją sobie. Jednak jest to jedna z kolejnych beznadziejnych poradników-opowiastek. Nic ciekawego. Nie polecam. Jestem rozczarowana.

Uwielbiam tę książkę! Gdy tylko zobaczyłam ją w księgarni wiedziałam , że podbije moje serce. Powiem Ci jak Cie kocham to zbiór krótkich opowiadań- wywiadów z ludźmi zamieszkującymi Stany Zjednoczone. Są w różnym wieku, mają różny status materialny i społeczny, a to co ich łączy to słowo miłość. Każde z nich chciało się zakochać, przeżyć najpiękniejsze chwile swojego życia przy tym jedynym czy jedynej. Niektóre z nich są smutne a inne wesołe, słodkie i wzruszające, zabawne, szalone, irytujące i niesamowite.
“Czy na pewno prawdziwa miłość wszystko pokona? Czy jeśli ludzie się kochają, to zawsze tracą znaczenie wszystkie między nimi różnice? Jaką rolę odgrywają wartości, które nam wpajano, w szukaniu partnera i postrzeganiu związku?”

Książkę otwiera historia pięciolatki. Zakochana w Luke przeżywa ogromne rozczarowanie gdy okazuje się , że chłopiec ją okłamał. ” On mnie okłamał. Powiedział, że może wstrzymać oddech na trzy dni trzy noce. Ale tego nie zrobił”…

W pamięci utkwiła mi wzruszająca i chwytająca za serce historia pary z Kambodży. Ich małżeństwo zostało zaaranżowane przez Czerwonych Khmerów. Nie mogli sprzeciwić się tej decyzji, inaczej oboje ponieśli by śmierć. W przepiękny sposób opisują drogę wzajemnego poznawania się i tego jak miłość przychodzi z czasem.

Ostatnią jest opowieść osiemdziesięcioletniej Betty Anne, która uświadamia nas, że na miłość nigdy nie jest za późno. Po dwudziestu czterech latach małżeństwa , przegrywając walkę z rakiem, umiera jej mąż. W jakiś czas później poznaje Ed’a z którym spędza kolejne dwanaście lat. ..

Mogłabym opisać więcej , ale cóż za przyjemność z czytania będziecie mieć? :) Książka warta kupienia i pozostawienia w domowej biblioteczce. Ja jeszcze do niej wrócę.

Moja ocena:

9/10

WIĘCEJ NA WWW.POTRAVEL.PL

Miłosć i jej różne oblicza... jak w życiu bywa - nie bajkach.
Polecam

Miłosć i jej różne oblicza... jak w życiu bywa - nie bajkach.
Polecam

Różne historie o miłości, zupełnie innych ludzi, każdy na swój sposób wyjaśnia - czym dla niego jest miłość. Warto przeczytać.

• Bardzo chcę mieć.../Przygarnę...
  • Biblioteczka mojej mamy
  • 200 książek do przeczytania
  • 2010
  • 🔜 Następnie...

Dodaj cytat z książki Powiem Ci, jak Cię kocham. Niezwykłe historie zwykłych ludzi