Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
magiczna szafa czarownica faun
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Opowieści z Narnii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Andrzej Polkowski
magiczna szafa czarownica faun

Opinie [1 177]

Wczoraj skończyłam książkę, którą ostatni raz czytałam dobre 7 lat temu. Powróciłam do niej po obejrzeniu propozycji najlepszych książek dziecięcych na YT u Doktor Book.
Był to dobry pomysł, ponieważ przez książkę po latach nadal się przyjemnie czytało, pierwszą część pamiętałam doskonale, lecz już kolejne gorzej - ale myślę, że to nawet lepiej dla mnie gdy zabiorę się za nie.

Jeden z niewielu przypadków, w których film jest lepszy od książki, ale zrzucam winę na swój wiek - może już jestem na książkową Narnię po prostu za stara. Jednak chylę czoła przed C.S. Lewisem, bo wykreował znakomity świat, za którym tęsknię częściej niż wypada się przyznać. Bo to dzięki niemu właśnie studio filmowe mogło stworzyć jeden z moich ukochanych filmów fantasy.

Czytałem tą książkę jako dziecko.
Pamiętam że całkiem mi się podobała, ale nie było szału.

Jest to znana nam seria filmowa, mimo to uważam, że bardzo jest warto przeczytać serie książkową, ponieważ różni wiele rzeczy. Inaczej są też przedstawione. Bardzo polecam. Fajna, przyjemna seria.

Ta książka jest zachwycająca, ja oglądałam film, ale później moje wnuki czytały serię jako lekturę szkolną, więc i ja się zabrałam za czytanie, rewelacja dla wszystkich polecam

wrażenie po książce chyba lepsze po obejrzeniu filmu/ów.
lewis jest jakiś poukładany, rozumiem, że można wejść w uniwersum - ja też weszłam, ale nie doszłam daleko. mało co pamiętam, ale wiem, że była w tej książce jakaś maniera... manieralność?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obowiązkowa Klasyka fantasy.

Zawsze z wielką chęcią i przyjemnością wracam do Narnii. i pomimo tego, że już dawno wyrosłam z bajek to do tej wracam z zadowoleniem :)

Bardzo fajna książka. Oglądałam film dawno temu a opowieść przypomniała mi wszystkie sceny. Niektórzy powiedzą, że to książka dla dzieci ale ja tak nie uważam. Dorosłych także wciągnie ta historia.

Genialny początek pięknej historii, która niejednokrotnie mnie wzruszała i bawiła. Kocham!

Dyskusje

30 614