Okładka książki Principia Discordia czyli Jak Odnalazłem Boginię I Co Jej Wtedy Zrobiłem; Magnum Opium Malaklipsy Młodszego Gregory Hill
Gregory Hill Wydawnictwo: FOX satyra
satyra
Principia Discordia or How I Found The Goddess & What I Did To Her When I Found Her
FOX
1965-01-01
1965-01-01
83-908539-5-7
Dariusz Misiuna
humor amerykański religia dyskordianizm

Biblia jedynej słusznej religii.
Hail Eris. Chałwa Dyskordii. Niech żyje chaos konstruktywny. Na pohybel rozpadowi i stagnacji.
Ia ia, Eris ftaghn, alleluja fnord.

-><-

Biblia jedynej słusznej religii.
Ia ia, Eris ftaghn, alleluja fnord.

-><-

Jednymi słowy: wszystko jest w pewnym sensie prawdziwe, a w pewnym fałszywe (...).
Ważne, by nie jadać hot-dogów, a zarazem jadać je obowiązkowo w piątki!

Ważne, by nie jadać hot-dogów, a zarazem jadać je obowiązkowo w piątki!

o_O Może i nie dla jaj napisano tę książkę. Ciekawą osobowość miał autor albo udawał że taką ma. Skłonna byłabym ku temu pierwszemu ale lepiej dla autora żeby to było to drugie. Bo drodzy discordianinie: nie życz drugiemu szaleństwa ;) Ciekawe zderzenie z literaturą bezsensuwsensie.

Pozwolę sobie rozpowszechniać radosną nowinę jaką niesie w sobie Principia Discordia. Książkę jest dostać ciężko (choć od jakiegoś czasu wersję drukowaną można nabyć na allegro za 23zł),ale jest ona cała dostępna w internecie i to całkiem legalnie. Stopka polskiego wydania zawiera informację: "wszystkie prawa niezastzeżone - opowiadaj, przepisuj, kopiuj i rób co chcesz do woli".

http://dyskordia.pl/principiadiscordia/01.00.23.html (klikamy w pięciopalczastą rękę eris - tą podwójną strzałkę na dole ekranu - by przejść do następnej strony)

tak więc zaprawdę powiadam wam: czytajcie, a wasze życie się odmieni. jeśli się nie odmieni przeczytajcie raz jeszcze. a jeśli to nic nie da koniecznie zgłoście się do kogoś, kto potrafi przeprowadzić rytuał klątwy indyka...

Jedno z ostatnich zdań tej książki idealnie posłuży mi za opinię: "I jeśli myślisz, że "Principia" jest tylko dla jaj, to przeczytaj ją raz jeszcze."

• Do kupienia
  • Przeczytane w 2018
  • Niedoczytane
  • [HAHAHA]

Gregory Hill Principia Discordia czyli Jak Odnalazłem Boginię I Co Jej Wtedy Zrobiłem; Magnum Opium Malaklipsy Młodszego Zobacz więcej