Radość życia. O sztuce miłości i akceptacji

Okładka książki Radość życia. O sztuce miłości i akceptacji Leo Buscaglia
Okładka książki Radość życia. O sztuce miłości i akceptacji
Leo Buscaglia Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Living, loving & learning
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2007-01-01
2007-01-01
Ewa Wojtych
psychologia rozwój osobisty miłość samoakceptacja stosunki interpersonalne psychologia

Okładka książki Kochać z otwartymi oczami Jorge Bucay, Silvia Salinas
Kochać z otwar... Jorge Bucay, Silvia...
Okładka książki Paradoks czasu John Boyd, Philip G. Zimbardo
Paradoks czasu John Boyd, Philip G...
Okładka książki Zatrzymaj się Renata Dziurdzikowska, Wojciech Eichelberger
Zatrzymaj się Renata Dziurdzikows...

Nie dałam rady do końca... Trudno mi było się nad nią całkowicie skupić.

Nie dałam rady do końca... Trudno mi było się nad nią całkowicie skupić.

Książka z mądrym i pozytywnym przesłaniem - prawdziwie cieszyć się życiem naprawdę warto.
(12/2018)

(12/2018)

Miłość, miłość, miłość. Naszym życiem powinna sterować miłość do innych i akceptacja siebie.

Podczas czytania niezmiennie miałam uśmiech na twarzy :) Powinna być to obowiązkowa lektura szkolna.

Tę książkę powinnam ocenić, zanim w ogóle wzięłam się za czytanie. Przeczytaj, jest świetna, Buscaglia to geniusz!!! Geniusz? No tak, musi być wyjątkowy i świrnięty, bo kto przy zdrowych zmysłach wykłada przedmiot o dumnej nazwie MIŁOŚĆ. Do jakiego nudziarza studenci walą drzwiami i oknami, ustawiają się w kolejki, czyhają na korytarzach?

Jeszcze tylko zerknęłam – ciągle przed lekturą – na forum LC, (no co, jestem przezorna i wnikliwa, nie dam się tak łatwo wciągnąć w te naiwne gierki ). Co czytam? Świetny, do bani, mistrz, nuda, odkrycie, może być, najlepsza książka w moim życiu, wtórzyzna i banały. Oooo, zła/beznadziejna/nudna w opozycji do genialna/rewelacyjna/świetna. To mnie zainteresowało, skrajne opinie. Co wybiorę, na co się zdecyduję, no bo letnio to to chyba nie będzie.

Ok, książkę dostałam na talerzu, prosto pod nos, już się nie wzbraniałam. I co? Jaka jest moja opinia? Kto zwyciężył, zwolennicy czy oponenci? WSZYSCY, absolutnie wszyscy. Bo nie ma w niej nic odkrywczego, rzeczywiście, jest pełna powtórzeń i być może banałów, do tego jest zbiorem spisanych obcym piórem wykładów i konferencji z udziałem Buscaglii. Zgadzam się, można ją odebrać jako miałką i taką se.

ALE. Ale ja mam o niej zgoła inne zdanie. O tym co „Pan Miłość” mi przekazał. W jaki sposób to zrobił, jak walił mnie młotkiem w łeb i krzyczał „kobieto, obudź się”. Jestem w ekstazie, jakież to proste. Musze pokochać siebie, kompletnie egoistycznie i bałwochwalczo, być dla siebie dobrą i wyrozumiałą, głaskać się i przytulać. A wszystko po to żeby żyć komfortowo i całą piersią, żeby mieć co dawać, żeby chcieć dawać. Nie w zamian, nie warunkowo ale tak zwyczajnie, po prostu, komuś dla mnie. I żeby kochać, bo tak pięknie jest kochać, wszystkich i wszystko dookoła. I żeby kolekcjonować szaleństwo, mieć go cały zapas, całą piwnicę i pełen strych, żeby starczyło na zawsze.

Wiec jeśli oczekujesz czegoś nowego, jeśli oczekujesz, że ktoś poprowadzi Cię za rękę przez zawiłości psychologiczne tematu, jeśli oczekujesz pseudonaukowej rozprawki, zawiedziesz się. Nie sięgaj po tę lekturę, wykorzystaj ten czas na spacer albo wędkowanie. Ale jeśli jesteś gotowy/a na stek banałów, na anegdoty, na hymny na temat człowieka, na kilka prztyczków w nos i jesteś otwarty/a na ludzi, to nie czekaj, czytaj, czytaj….

U mnie „Radość życia” leży na stoliku, obok lampki nocnej, to dwoje przyjaciół bez których obyć się już teraz nie potrafię. I nie chcę.

Jeszcze tylko zerknęłam – ciągle...

Książka natchnęła mnie do pozytywnego myślenia bardzo, bardzo! :)

Książka natchnęła mnie do pozytywnego myślenia bardzo, bardzo! :)

Książkę czyta się bardzo przyjemnie,jednak autor nieco się powtarzał.Całość mogę określić jako dawkę optymizmu,radości ,miłości, podanej w przystępny i ciekawy sposób.

Czytając książkę miałam wrażenie, że autor dzieli się ze mną tym co najlepsze, że zależy mu na moim rozwoju. Dzięki niej zrozumiałam na czym polega sens życia! Książka składa się z 13 rozdziałów będących inspiracją dla wszystkich, którzy są otwarci na to co przyniesie los.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, ale ja akurat nie znalazłam w niej odnośników do uzyskania radości życia.

• Biblioteka czytelnia R
  • Biblioterapia