Bajki pana Bałagana

bałagan król czarodziej chłopiec porządek bakji
literatura dziecięca
1993-01-01
bałagan król czarodziej chłopiec porządek bakji

Kompletnie nie wciągająca "lektura". Może to za sprawą kiepsko dobranego lektora - jego głos był za niski, ciężki, złowrogi, zbyt głośny. Dzieci początkowo narzekały, że nic nie rozumieją, a następnie były zmęczone tymi złymi emocjami płynącymi od lektora. Ostatecznie książka niedokończona i to bez żadnego żalu. Może papierowa lektura przysporzyłaby lepszych doznań, ale...

Niesamowita książka. Seria opowiadań rozpoczynająca się od bliskich dziecku przemyśleń "dlaczego trzeba sprzątać" i "co się dzieje z postaciami z bajek".
Ogromnie rozwijająca wyobraźnię i świetnie napisana. Cudownie wykreowani bohaterowie, zabawni i wyraziści. Dzieci i nie tylko godzinami mogą się zastanawiać "co z nimi było dalej...".

W dzieciństwie uwielbiałam tę książkę - pełna humoru, niebanalna i zachwycająca specyficzną reinterpretacją bajkowych motywów.

Wspaniała lektura dla młodszych czytelników. Rozwija wyobraźnię, bawi i nie zanudza starymi, znanymi bajkami

Dłuższa opinia tutaj:

• Z dzieciństwa