Bajki pana Bałagana

literatura dziecięca
Muza
1993-01-01
1989-01-01
bałagan król czarodziej chłopiec porządek bakji

Okładka książki Ranczo 2 Robert Brutter, Jerzy Niemczuk
Ocena 7,5
Ranczo 2 Robert Brutter, Jer...
Okładka książki Ranczo Robert Brutter, Jerzy Niemczuk
Ocena 7,2
Ranczo Robert Brutter, Jer...

Kompletnie nie wciągająca "lektura". Może to za sprawą kiepsko dobranego lektora - jego głos był za niski, ciężki, złowrogi, zbyt głośny. Dzieci początkowo narzekały, że nic nie rozumieją, a następnie były zmęczone tymi złymi emocjami płynącymi od lektora. Ostatecznie książka niedokończona i to bez żadnego żalu. Może papierowa lektura przysporzyłaby lepszych doznań, ale audiobook okazał się dla nas porażką.

Niesamowita książka. Seria opowiadań rozpoczynająca się od bliskich dziecku przemyśleń "dlaczego trzeba sprzątać" i "co się dzieje z postaciami z bajek".
Ogromnie rozwijająca wyobraźnię i świetnie napisana. Cudownie wykreowani bohaterowie, zabawni i wyraziści. Dzieci i nie tylko godzinami mogą się zastanawiać "co z nimi było dalej...".

W dzieciństwie uwielbiałam tę książkę - pełna humoru, niebanalna i zachwycająca specyficzną reinterpretacją bajkowych motywów.

Wspaniała lektura dla młodszych czytelników. Rozwija wyobraźnię, bawi i nie zanudza starymi, znanymi bajkami

Dłuższa opinia tutaj:

Dłuższa opinia tutaj: