Długa i zgubna pogoń miłosna

Louisa May Alcott Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
literatura piękna
83-7180-144-0
Anna Mencwel
Długa zgubna pogoń miłosna

Na początku mnie nudziła ale potem akcja się rozkręca.

Może 100 lat temu zrobiłaby wrażenie, teraz lekko śmieszy

Opis z okładki sugeruje jakieś pikantne podteksty, których nie znalazłam; niespecjalnie to odważne- obyczajowo. Napisane przeciętnie, naiwnie i ...żal mi było faceta, któremu trafiła się kobieta, ale "nie ta". Cała jego paskudna zbrodniczość mnie nie przekonywała a osóbkę, która równie szybko się w nim zakochała, co od-kochała uznałam za mało rozwiniętą postać, przynajmniej...

Jest to książka która długo zapada w pamięć jest cos w niej co przyciąga do niej ponownie. Czytałam ja dwa razy. Drugi raz po dłuższej przerwie i zauważyłam nowe aspekty tej historii. Jest to jedna z moich ulubionych książek nie ma w niej happy endu ale pozostaje przemyślenie.

Miałam problemy z jej interpretacją co w pewnym sensie skłania mnie do takiej oceny.Po dziś dzień wspominam tę książkę dała mi do myślenia i wciąż dzięki niej dowiaduje się czegoś nowego o sobie .Tragiczny koniec ucieczki pozwala rozmyślać co by było gdyby ... A podkochujący się Ignacy daje pewne nadzieje

• Obyczajowe/Historyczne
  • Klasyka