Długa i zgubna pogoń miłosna

Okładka książki Długa i zgubna pogoń miłosna Louisa May Alcott
Okładka książki Długa i zgubna pogoń miłosna
Louisa May Alcott Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
A Long Fatal Love Chase
Prószyński i S-ka
1997-01-01
1997-01-01
83-7180-144-0
Anna Mencwel
Długa zgubna pogoń miłosna

Na początku mnie nudziła ale potem akcja się rozkręca.

Na początku mnie nudziła ale potem akcja się rozkręca.

Może 100 lat temu zrobiłaby wrażenie, teraz lekko śmieszy

Może 100 lat temu zrobiłaby wrażenie, teraz lekko śmieszy

Opis z okładki sugeruje jakieś pikantne podteksty, których nie znalazłam; niespecjalnie to odważne- obyczajowo. Napisane przeciętnie, naiwnie i ...żal mi było faceta, któremu trafiła się kobieta, ale "nie ta". Cała jego paskudna zbrodniczość mnie nie przekonywała a osóbkę, która równie szybko się w nim zakochała, co od-kochała uznałam za mało rozwiniętą postać, przynajmniej pod względem psychicznym.Reasumując- autorce już dziękujemy.

Jest to książka która długo zapada w pamięć jest cos w niej co przyciąga do niej ponownie. Czytałam ja dwa razy. Drugi raz po dłuższej przerwie i zauważyłam nowe aspekty tej historii. Jest to jedna z moich ulubionych książek nie ma w niej happy endu ale pozostaje przemyślenie.

Miałam problemy z jej interpretacją co w pewnym sensie skłania mnie do takiej oceny.Po dziś dzień wspominam tę książkę dała mi do myślenia i wciąż dzięki niej dowiaduje się czegoś nowego o sobie .Tragiczny koniec ucieczki pozwala rozmyślać co by było gdyby ... A podkochujący się Ignacy daje pewne nadzieje

• Klasyka
  • Obyczajowe/Historyczne