Osaczony

2008-01-01
978-83-7359-933-8
Agata Kozak
Dan Tyler morderstwo kryminał

mimo słów zachęty samego pana Cobena, iż "Kernick pisze z pedałem gazu wciśniętym do dechy" to niestety słowa te nijak się mają do "osaczonego". Pomimo naprawdę obiecująco zapowiadającego się początku, akcja w pewnym momencie zaczyna zwalniać, robiąc się tym samym rozlazła i przynudzająca. Finalnie, książka w moim odczuciu jest jedną z tych słabszych napisana na siłę, i zdecydowanie na szybko.

Simon Kernick, Harlan Coben i Lee Child to trio amerykańskich pisarzy książek sensacyjnych. Kernicka wśród nich postawiłbym na drugim miejscu.
Książkę czyta się bardzo szybko przez początek na wciśniętym pedale gazu do samej dechy, ale im dłużej trwa ta podróż to robi się nużąca. Strasznie to wszystko staje się schematyczne i podobne do wielu innych historii.
Postać Dana to typ super herosa, któremu wszystko się szczęśliwie udaje i wychodzi z każdej opresji bez szwanku. Powoduje to, że reszta bohaterów staje się tylko tłem.
Co chwilę podczas jazdy zostajemy bombardowani niesamowitymi zwrotami akcji. Niczym podczas ostrzału nieprzyjaciela. Po czym wszystko zmierza do według mnie strasznie słabego i schematycznego zakończenia. Spodziewałem się czegoś bardziej ekstra.
Reasumując. Do przeczytania i zapomnienia.

Sprzedawca samochodów Dan Tyler budzi się rano obok trupa swojej dziewczyny. Nic nie pamięta z poprzedniego dnia. Na płycie w odtwarzaczu dvd dowiaduje się, że jest mordercą i żeby zniknęły dowody jego zbrodni ma przewieźć neseser o nieznanej zawartości. Wie, że tylko przyjmując to zlecenie dowie się kto go wrobił. Zaczyna się wyścig z czasem.

Postać Dana...

Dobra, choć wolę serię z Tiną Boyd. Lekki audiobook bez skoków adrenaliny.

Dobra, choć wolę serię z Tiną Boyd. Lekki audiobook bez skoków adrenaliny.

Bardzo dobra powieść. Kernick w formie. Akcja, dialogi, zwroty, dynamika. Świetne. Bardzo polecam!

Kolejna szalona książka Kernicka. Tym razem bez Jego ulubionej bohaterki Tiny Boyd ale pojawiają inni bohaterowi wcześniejszych książek autora. Mamy tutaj znowu niewinnego bohatera który został wciągnięty w spisek w którym trupy ścielą się gęsto. Jak to u tego autora akcja mknie jak szalona i do końca nie wiadomo kto jest winny całemu temu zamieszaniu i dlaczego główny bohater został w to wciągnięty. Dobra zabawa którą szybko się zapomina ale w trakcie czytania można się świetnie bawić.

Uwielbiam książki Kernicka, zaczęłam czytać go po Cobenie i nie zawiodłam się ani trochę. Akcja jest tak szybka, że czasem jestem w szoku jak on jest w stanie zmieścić wszystko w ciągu kilku dniu.

Gdyby nie końcówka, to dałbym wyższą ocenę...

Gdyby nie końcówka, to dałbym wyższą ocenę...

Kocham, kocham, kocham. Pomińmy fakt, że kocham wszystkie książki Kernick'a i jego samego też (za jego twórczość). Świetny romans, trzymający w napięciu do samego końca. Do samego końca nie wiadomo, kto jest winny i dlaczego, co go do tego skłoniło. Wciąga tak bardzo, że nie można się od niej oderwać. Godna polecenia każdemu, kto lubi dobre i trzymające w niepewności kryminały.

Wciągająca

Wciągająca

Całkiem niezła książka. Dostarczyła mi emocji jakich po niej oczekiwałam, końcówka wciągnęła mnie do tego stopnia, że zarwałam noc by ją przeczytać. Fabuła bez większych zastrzeżeń, jedne wątki ciekawe a inne mniej, sporo akcji, napięcia. Pewne wydarzenia przedstawione w zbyt przerysowany, przedobrzony sposób, ale ogólnie większych zastrzeżeń nie mam. Cały czas zastanawiałam się kto stoi za tą misternie uknutą intrygą. Jednak zakończenie mnie ani nie zachwyciło ani nie rozczarowało, było poprawne. Napisana w sposób przystępny, styl autora jak najbardziej na plus, jestem ciekawa innych jego dzieł i prędzej czy później mam zamiar się z nimi zapoznać. Podsumowując - szału nie było, ale solidne 7/10 się należy.

• Domowa biblioteczka
  • Audiobooki