Królowa słodyczy

2010-08-01
Maciejka Mazan
literatura kobieca

więcej Więcej

Historia dziewczyny, która pewnego dnia spotyka w szafie niespodziewanego gościa. Szybko się czyta.

Idealna książka na te dni, w których nie chce się nawet wychodzić z łóżka ;)

Josey Carrini, córka sławnego Marca, jest przekonana, że nie spotka jej nic dobrego. Będzie wieść nudne, monotonne życie skupione wokół nienawidzącej jej matki, jak przystało na brzydką, nieco pulchną córkę. Mimo że skończyła 27 lat to dalej próbuje uwolnić się od smutnej przeszłości i łatki...

Idealna na poprawienie humoru. Na jesienną zawieruchę. Na zimowe dlugie wieczory.

Ciepła opowieść o sympatycznej dziewczynie i jej nieco dziwnej rodzinie. Troszkę absurdalna. Miło się czytało.

Optymistyczna powieść o zakompleksionej dziewczynie, która za sprawą niespodziewanego gościa wychodzi z cienia.
Josey to dorosła kobieta, która została stłamszona przez matkę. To ona decyduje, co córka będzie robiła, jak się będzie ubierała, czy będzie chodziła w makijażu. Można by zapytać czy dorosła osoba nie powinna odciąć przysłowiowej pępowiny? Jak najbardziej, jednak...

Fajna ciepła opowieść o dziwnej rodzinie i sympatycznej dziewczynie. Troszkę absurdalna, ale fajnie się czytało.

Czyta się z przyjemnością ten lekki, prosty romansik z wątkiem metafizycznym i tajemnicy rodzinnej.
Lubię książki, w których autorzy piszą o książkach, o ich wartości, magii, wpływie na ludzi. I o tym też jest ta książeczka.

Bardzo dobra rozrywka. Opowieść o życiu, miłości i magii.
Co prawda nie zachwyciła mnie aż tak bardzo jak "Słodki świat Julii", ale i tak jest świetna, ciepła i optymistyczna :)

Nigdy nie wiemy kto wyciągnie do nas pomocną dłoń.

Książka dość ciekawa. Wplątane są w nią duchy, kilka kłopotów miłosnych. Przewidywalne zakończenie, ale wszystko ciekawie się ze sobą przeplata. Dobra pozycja na lekką książkę, przy której się relaksujemy.

• 2013
  • 2014