Siódmy jednorożec

Kelly Jones Wydawnictwo: Albatros powieść historyczna
Albatros
powieść historyczna
2007-01-01

Fajne ale krótkie podoba mi się to ale troszkę to dziwne ale okej jest ;)

Oj Kelly dziękuje ci za nadanie sensu mojemu życiu. Przez opowieść o średniowiecznych tapiseriach zapragnęłam pracować w muzeum sztuki i marzę o podróży do Francji. Cudowna historia, która jest przeplatanką faktów, jak i fikcji. Z każdą stroną ma się wrażenie że to wszystko dzieje się naprawdę a to nasza historia.

Współczesna historia romantyczna, spleciona z historią miłosną pary kochanków ze średniowiecza. Oba wątki łączy historia sztuki i poszukiwanie skarbu wartego dużo więcej niż w pojęciu jedynie materialnym.
Gdyby nie ciekawa historia siódmej tapiserii, dzieła sztuki, o którego istnieniu można było snuć tylko domysły, książka byłaby nudna.
Akcja tocząca się w Paryżu dotyczy...

polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Taka tam miłosna historia z happy endem na pochmurne dni. Tylko proszę nie myśleć, że to jedynie tanie romansidło, nie, wnikliwi znajdą tu prócz historii miłośnej temat niezależności kobiety, problem podążania za swoimi marzeniami, pasje czy wreszcie motyw nadziei, że być może jutro los będzie dla nas łaskawszy. Wszystko to pisane lekkim przyjemnym językiem. Warta polecenia.

Pasja jest wręcz uzależnieniem tak silnym, że często zakłada nam klapki na oczy. Tracimy poczucie tego co jest dla nas ważne, tego o co powinniśmy dbać. Podczas weny potrafimy zamknąć się w czterech ścianach (których forma i postać jest zależna od samej pasji) i zupełnie stracić kontakt z rzeczywistością. Oprócz tego, że hobby stwarza nam warunki do tego, iż możemy...

Choć nie wypożyczyłam jej osobiście przypasowała mi do gustu ponieważ jest utrzymana w stylistyce moich ulubionych autorów czyli N. Sparksa, czy G. Musso. Akcja zaczyna dziać się w Paryżu pośród studentów, którzy studiują sztukę. Alex i Jake są bardzo dobrymi przyjaciółmi jednak po jakimś czasie zaczynają być sobie bliscy choć Alex nie angażuję się 100%, nie tak jak Jake....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

niestety nie można nic ciekawego napisać o tej książce, więc ni piszę bo szkoda czasu.

• 2011
  • 2010
  • Wydawnictwo Albatros
  • Sprzedam/wymienię
  • Książki z odzysku- Niechciane - Odratowane

Dodaj cytat z książki Siódmy jednorożec