Kruchość

Okładka książki Kruchość Niki Shisler
Okładka książki Kruchość
Niki Shisler Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Fragile

7/52/2023 Kruchość- Niki Seidler

• Literatura faktu
• Stron 240
• Ocena 3/5

Po latach uzależnienia i toksycznych związkach, Niki postanawia przejąć kontrolę nad własnym życiem. Udaje jej się zapanować nad chaosem, a kiedy na dodatek spotyka prawdziwą miłość i rodzi śliczną córeczkę, wydaje się, że po latach chudych, nadeszły właśnie lata tłuste i nic już nie będzie w stanie zakłócić rozpoczętej idylli. A jednak nic bardziej mylnego. Dwa bijące serduszka na monitorze USG wywracają wszystko do góry nogami, a narodziny bliźniąt powodują, że uporządkowane z takim trudem życie Niki znowu wymyka się spod kontroli. Chłopcy przychodzą na świat z tajemniczą chorobą, życie zmieni się . Wzruszająca opowieść pokazująca jak wiele może znieść kobieta i jak silna jest matczyna miłość

7/52/2023 Kruchość- Niki Seidler

• Literatura faktu
• Stron 240
• Ocena 3/5

Ciężki temat - autorka spisała pamiętnik o tym jak założyła rodzinę i mając już dwoje dzieci zachodzi w ciążę bliźniaczą - rodzą się chłopcy ze znacznym stopniem niepełnosprawności;
Książka świetnie napisana - czyta się jednym tchem...

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Książka świetnie napisana - czyta się jednym tchem...

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

Historia kobiety doświadczonej uzależnieniem, niepełnosprawnością dziecka, śmiercią najbliższych. Zaskakująca jest pogoda ducha bohaterki. Mimo ciężkiego polożenia nie wyraża ona ani razu żalu czy pretensji co bylo by zrozumiale i zupelnie normalne w tej sytuacji. Historia prawdziwa, która wyciska łzy.

1968

Bardzo wzruszająca historia.
Historia kobiety,która przezwyciężyła alkoholizm ,odnalazła miłość i wraz z mężem walczyła o życie swoich bliźniąt.
Czytając tego typu literaturę zawsze się zastanawiam skąd ludzie czerpią taką moc i siłę do dalszej walki i dzięki takim historią człowiek patrzy inaczej na życie i dziękuje za to co ma.

Bardzo wzruszająca historia.

Książka wstrząsnęła mną jako matką, ponieważ do tej pory nie zdawałam sobie sprawy jak wyglada życie z niepełnosprawnym dzieckiem. Autorka niesie nadzieję, że nawet z wielkim dramatem jakim jest choroba i śmierć dziecka jesteśmy w stanie sobie poradzić. Polecam wszystkim mamom i zdrowych i chorych dzieci

Książka zdecydowanie nie dla mnie. Bardzo męczący sposób napisania. Pozycja nie posiada niemal żadnych dialogów. Objętościowo krótka ale opornie usiłowałam dobrnąć do końca.
Ogólny temat chorych bliźniąt i przeżycia matki opisane dość ciekawie.

Ogólny temat chorych bliźniąt i przeżycia matki opisane dość ciekawie.

Bardzo poruszająca książka.

Zdobyła moje serce.
Łzy same lecą...

Bardzo poruszająca książka.

Zdobyła moje serce.
Łzy same lecą...

Świetna,chwytająca za serce,bardzo smutna ale i dająca nadzieję.Łzy murowane. Polecam.

super !

super !

Życie na OIOM-ie wisi na włosku, granice ludzkich możliwości rozciągane są ponad miarę, cuda nabierają cech zwyczajności i nieustannie zmienia się definicja tego, co daje nadzieję, stanowi o postępie, a nawet życiu. To tu znajdują się najmniejsze istotki: miniaturowe ciałka.

Dwudziesty piaty tydzień a nawet dwudziesty trzeci. Widzieliście na pewno takie zdjęcia: malutkie istotki oplątane rurkami i taśmami, ważące po pół kilograma.

Nad nimi wstrząśnięci rodzice, zbyt przerażeni, by normalnie płakać. Siedzą przy łóżeczkach, a nieme łzy żłobią bruzdy na ich twarzach, które pozostaną tam przez długie lata, niewidoczne, ale wszechobecne... ślady na całe życie.

• 2011
  • Biografie