Dobry potwór nie jest zły

Okładka książki Dobry potwór nie jest zły Anna Onichimowska
Okładka książki Dobry potwór nie jest zły
Anna Onichimowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Ezop
2008-04-04
2008-04-04
83-90015-38-2
dobry potwór nie jest zły ezop
Inne

Okładka książki Kocham ciebie też Anna Onichimowska, Aleksandra Woldańska-Płocińska
Kocham ciebie też Anna Onichimowska, ...
Okładka książki Pan Kluska i żaglowiec Natalia Jabłońska, Anna Onichimowska
Pan Kluska i ż... Natalia Jabłońska,&...

Jest to zbiór lekkich w odbiorze opowiadań, pełnych dziwnych stworzonek. Bardzo ciekawe ilustracje. Jest to książka, którą posiadam od dziecka i teraz ją sobie przypomniałam w ramach wyzwania LC 2022 (temat na czerwiec).

Bajki na dobrym poziomie zdecydowanie dla młodszego czytelnika - niestety nie zapadły mi jakoś szczególnie w pamięć.
Główną motywacją do zakupu tej książki były dla mnie ilustracje Marii Ekier, twórczości której jestem fanką od kiedy po raz pierwszy otworzyłam książkę z jej ilustracjami. Pod tym względem nie zawiodłam się - wciąż od czasu do czasu lubię otworzyć sobie ten tomik i nacieszyć oko pięknymi rysunkami, których jak zwykle jest dla mnie za mało (prac Pani Marii nigdy nie jest za dużo).

Opowiadania zdecydowanie zaadresowane dla młodszych czytelników. Mi samej wpadły w ręce gdzieś w środku szkoły podstawowej (3 klasa? 4 już chyba nie...). Pamiętam, że nawet czytało mi się je z pewną przyjemnością.

Książka niekiedy zaskakująca, lekka, do przeczytania dla dziecka w tym wieku w parę wieczorów do poduszki.

Bajka to taka niesamowita kraina, gdzie nie ma słów "nigdy" i "niemożliwe". Bajki dla dzieci są jak urzeczywistnienie ich fantazji, a dla dorosłych jak przypomnienie o tym, że też kiedyś byli mali i marzyli. Osobiście uważam, że dobra bajka może być wyśmienitą lekturą nie tylko dla dzieci. Bajki uczą i PRZYPOMINAJĄ. Pozwalają nam zachować jakąś cząstkę ze swojego dzieciństwa nawet do późnej i zgrzybiałej starości. Bajki to magia dostępna dla wszystkich. Ania Onichimowska pisze tak, jak jej dusza gra. Wymyśla niesamowite połączenia fantazji z rzeczywistością, tak jakby chciała do nas krzyknąć "Uważaj! za rogiem może czai się smok, a w twoim ulubionym sklepie pracuje etatowa wróżka - a Ty nawet tego nie podejrzewasz!". Cóż mogę więcej powiedzieć? Wielokrotnie chwaliłam twórczość Onichimowskiej i jej kolejna książeczka nie różni się swoim ciepłem od poprzednich. No może jednym... jest zbiorkiem dwunastu bajek, a nie tylko jedną, więc wystarczy nam na dwanaście niezwykłych wieczorów :) Polecam jak najbardziej dla każdego, bo to nie wstyd wierzyć w smoki i krasnoludki - to powód do wielkiej dumy!

Zdecydowanie dla młodszych dzieci.
Tematyka idealna, bo większość młodych lubi takie wymyślone stworzonka. Leciutka, przyjemna, czego chcieć więcej dla dziecka.

Zdecydowanie dla młodszych dzieci.

• Dla dzieci
  • Ilustrowane
  • Z dzieciństwa
  • Biblioteka
  • Czytane wielokrotnie
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Dobry potwór nie jest zły