Czas zabijania

Okładka książki Czas zabijania
John Grisham Wydawnictwo: Amber Cykl: Jake Brigance (tom 1) Seria: crime & story kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2009-01-01
Bogumiła Nawrot
południe USA rasizm thriller prawniczy

więcej Więcej

Bardzo dobrze napisana, łatwo się czyta. Poza sensacyjno-prawniczą fabułą autor wplótł elementy komizmu. Dobrze nakreślone postaci zarówno głównego planu, jak i dalszego.

Warto przeczytać.

Książkę czyta się dobrze, ale fabuła i zakończenie nie powala. Brakuje w niej elementów zaskoczenia, jest bardzo przewidywalna. Czy bym ją poleciła osobie, która liczy na wciągającą lekturę? Raczej nie.

Książki Grishama są na jedno kopyto.
Jak ktoś przeczytał Ławę Przysięgłych to na tą książkę szkoda czasu.
Praktycznie ten sam schemat. Zero zaskoczenia. Jeszcze początek do czasu procesu był w miarę ciekawy potem akcji i fabuły brak. Męczące.

Czytałam w oryginale i może to lepiej - niektóre fragmenty są tak wciągające, że gdybym miała większą łatwość techniczną czytania, wpadłabym totalnie i zapomniałabym spać :)
Chyba rozumiem, dlaczego Grisham w wywiadach mówi, że uważa tę powieść za swoją najważniejszą i najlepszą. I chyba tym bardziej go podziwiam, bo to przecież jego pierwsza powieść (i jak to dobrze, że...

To moja ulubiona książka Johna Grishama z pośród tych które dotąd czytałam. Lektura wiele lat temu więc nie ocenię wątków, niuansów w przebiegu akcji, kreacji bohaterów. Pamiętam jednak mocno wydźwięk tej historii i to moim zdaniem było znakomite stąd aż tak wysoka ocena. Grisham generalnie pisze wg mnie bardzo dobre thrillery prawnicze, ale ta pozycja zasługuje w mojej...

książka o niesamowicie ciekawej tematyce - trzymająca w ciekawości przez większość fabuły. Niestety zakończenie mnie nie urzekło, stąd ocena 8/10 zamiast 10/10. Nie mniej, godna polecenia i zdecydowanie podtrzymuje wysoki poziom w stosunku do pozostałych pozycji Johna Grishama :) Kto przeczytał inne książki tego autora, na pewno się nie zawiedzie

Nic dodać nic ująć. Książka bardzo wciągająca i trzyma w napięciu od początku do końca. Nie ma co dużo mówić, poprostu trzeba ją przeczytać.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i już wiem, że nie ostatnie. Film na podstawie książki obejrzałam kilkanaście lat temu i znałam finał to i tak z wypiekami na twarzy śledziłam losy bohaterów. To historia która mocno gra na emocjach i uczuciach. Polecam gorąco.

John Grisham jest jednym z najbardziej znanych współczesnych pisarzy. Jego pierwszą książką był „Czas zabijania” z 1988 r., który doczekał się ekranizacji w 1996 r. Czy już na samym początku swojej kariery autor ten stworzył murowany bestseller?

W małym amerykańskim miasteczku dochodzi gwałtu małej dziesięcioletniej dziewczynce. Sprawcy zostają szybko złapani, ale...

Na półkach: , , , , ,

Jeżeli ktoś nie czytał żadnej książki tego autora, to jest to doskonała pozycja aby zacząć przygodę czytelniczą z Grishamem.
Jeśli ktoś już czytał tę pozycją, na pewno do niej kiedyś wróci, by przeczytać ponownie z zapartym tchem.

3 058
    1 546