Dom upiorów

Margit Sandemo Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 18)
literatura obyczajowa, romans 237 str.
Bak fasaden

Ringier Axel Springer Polska
literatura obyczajowa, romans
Ludzie Lodu Tengel zło miłość

Kup książkę

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Jedna z lepszych części, które czytałam w tej sadzę. Przypomniała mi czemu na samym początku tak mnie zauroczyła. Ta także mnie zauroczyła. Mamy tu świetną główną bohaterkę,Elisabeth, bezkompromisowa, ale przy okazji pomagająca potrzebującym. Mamy też męskiego bohatera, Vemunda, którego tak jak główna bohaterka pokochałam. Niby szorstki, nieprzyjemny, ale mający wrażliwe...

Genialna opowieść, mimo tego, że dotyka tak trudnego tematu jak, zdrada matki, porzucenie i samotność. Tak lubię jak relacje takie jak pomiędzy Elizabeth i Vermudem układają się pomyślnie :)

Co jakiś czas pojawia się tom opisujący losy zwyczajnego członka rodu. Elisabet zdecydowanie wzbudziła moją sympatię. Historia tocząca się w tle również była bardzo ciekawa.

W osiemnastym tomie Sagi o Ludziach Lodu Margit Sandemo postanowiła nieco odejść od wątków fantastycznych na rzecz romantycznych i sensacyjnych.

Elisabet Paladin, prawnuczka Ulvhedina i Elisy, nie jest obdarzona dziedzictwem Ludzi Lodu, nie ma żadnych magicznych mocy. Jest natomiast bardzo samodzielna i niezależna, pragnie zostać lekarzem. Jej matka dąży jednak do tego, by...

Przyznam, że z początku tom 18 był mdły. Spodziewałam się do samego końca nudnej opowiastki o Elisabeth. Ale nie! Stop.
Vemund prosi o rękę Elisabeth dla swojego brata. Proponuje dziewczynie pracę jako pani do towarzystwa dla chorej znajomej. Najważniejsza zasada nie wymawiać nazwiska Trak i nie wychodzić z Karin na dwór. Bo przecież nikt nie może jej zobaczyć. Ale...

Na półkach: , , , , ,

Tyle emocji!
Moimi ulubionymi postaciami od początku była Sol i Cecylia, czytając o losach Elisabet, która jest taka sama, jeszcze bardziej byłam zachwycona. Jakże bardzo ucieszyło mnie co zrobił pod koniec książki Arnold!

Uwielbiam tą sagę, ciągnie się przez wieki, ale jest wprost zapierającą dech w piersi. Dla każdego kto lubi książki fantasy z nutką romansu to idealna pozycja

Trochę nie lubię przeskoków w czasie, ale mimo wszystko tom mnie zachwycił! Smutny los Karin poruszył mnie do głębi. A sama Elisabet skradła moje serce swoją dobrocią i oddaniem dla innych.

3 671
  • Saga o Ludziach Lodu