Kwiat wisielców

Okładka książki Kwiat wisielców
Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 16) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Saga o Ludziach Lodu (tom 16)
Galgeblomsten
Ringier Axel Springer Polska
2007-01-01
1993-01-01
Anna Marciniakówna
Ludzie Lodu Tengel zło miłość

więcej Więcej

Takie jest właśnie życie, autorka świetnie opisuje relacje między ludźmi, między rodziną, super, lecę po kolejny tom.

Nie zawiodłam się. Po tamtej, nieco średniawej, ta naprawdę mi się podobała. Bardzo podobały mi się ukazane relację między bohaterami, a także wątek "duchowo-fantastyczny", który zachęcił mnie do dalszych tomów, bo po prostu zżera mnie ciekawość, o co tak naprawdę z tym całym Tengelem Złym chodzi. Zwłaszcza końcówka była zachęcająca. Przyznam, że był moment, w którym...

Na półkach: , , , ,

Wydaje mi się że prawie wszystkie tomy owej sagi, którą aktualnie czytam 3 raz będę oceniała na 10 gwiazdek choćby ze względu na szacunek, Wymyślić 47 tomów o poczynaniach rodzinki. No jak dla Mnie. Szacunek.
Polecam i pozdrawiam

*NOTATKA PRYWATNA*
Historia Ingrid, kolejnej podobnej do Sol:)
Znów o młodym chłopaku zwabionym do szałasu i o dziecku, o którym ojciec nie wiedział, że je ma.
O fabrykantce aniołków.
Odrobine o zarazie i o wojnie, jeńcach w Rosji.
Śmierć w rodzinie. Jeden przedramatyzowany opis rozpaczającej wdowy.
Wyprawa przyrodnicza. Odwiedziny Doliny Ludzi Lodu.
Dan i Vendel porównują...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warte przeczytania!

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Powrót do Doliny Ludzi Lodu, dwoje dotkniętych i jeden uczony botanik - jak potoczą się ich losy? Z tomu na tom Margit Sandemo zaskakuje mnie coraz bardziej. Miała kobitka wyobraźnię żeby wylyslic coś tak wspaniałego. Zabieram się za następny tom, a gdzie tam jeszcze do końca :)

Fajnie, że coraz więcej wyjaśnia się tajemnic związanych z Tengelem Złym.
Ingrid i Ulvedin razem są super. Zapadł mi też w pamięć epizod z Eufrozyną.

Po nieudanym ,,Wietrze od wschodu” bardzo obawiałam się, czy kolejne tomy Sagi o Ludziach Lodu mi się spodobają. Na szczęście, moje obawy szybko się ulotniły! ,,Kwiat wisielców” zdecydowanie jest jednym z najlepszych tomów tej serii.

W czasach gdy Vendel przeżywał różne, w tym erotyczne, przygody na dalekiej Syberii, w Norwegii żyła jego rówieśnica, naznaczona piętnem...

4 213
  • Saga o Ludziach Lodu