Kwiat wisielców

Margit Sandemo Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom 16) fantastyka, fantasy, science fiction
Galgeblomsten
2007-01-01
1993-01-01
Anna Marciniakówna
Ringier Axel Springer Polska
Ludzie Lodu Tengel zło miłość
Galgeblomsten
Saga o Ludziach Lodu (tom 16)
fantastyka, fantasy, science fiction
2007-01-01
Anna Marciniakówna
Ludzie Lodu Tengel zło miłość

*NOTATKA PRYWATNA*
Historia Ingrid, kolejnej podobnej do Sol:)
Znów o młodym chłopaku zwabionym do szałasu i o dziecku, o którym ojciec nie wiedział, że je ma.
O fabrykantce aniołków.
Odrobine o zarazie i o wojnie, jeńcach w Rosji.
Śmierć w rodzinie. Jeden przedramatyzowany opis rozpaczającej wdowy.
Wyprawa przyrodnicza. Odwiedziny Doliny Ludzi Lodu.
Dan i Vendel porównują...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warte przeczytania!

Po prostu Margit Sandemo. Czyta się przyjemnie i to najważniejsze :)

Kocham kocham kocham! Saga to mistrzostwo swiata! Napisanie 47 ciekawych tomow to wyczyn!!! Polecam calym sercem!

Powrót do Doliny Ludzi Lodu, dwoje dotkniętych i jeden uczony botanik - jak potoczą się ich losy? Z tomu na tom Margit Sandemo zaskakuje mnie coraz bardziej. Miała kobitka wyobraźnię żeby wylyslic coś tak wspaniałego. Zabieram się za następny tom, a gdzie tam jeszcze do końca :)

Fajnie, że coraz więcej wyjaśnia się tajemnic związanych z Tengelem Złym.
Ingrid i Ulvedin razem są super. Zapadł mi też w pamięć epizod z Eufrozyną.

Po nieudanym ,,Wietrze od wschodu” bardzo obawiałam się, czy kolejne tomy Sagi o Ludziach Lodu mi się spodobają. Na szczęście, moje obawy szybko się ulotniły! ,,Kwiat wisielców” zdecydowanie jest jednym z najlepszych tomów tej serii.

W czasach gdy Vendel przeżywał różne, w tym erotyczne, przygody na dalekiej Syberii, w Norwegii żyła jego rówieśnica, naznaczona piętnem...

Uwielbiam tą sagę, ciągnie się przez wieki, ale jest wprost zapierającą dech w piersi. Dla każdego kto lubi książki fantasy z nutką romansu to idealna pozycja

Badacz Dan chce spisać różne gatunki roślin. Wybiera Norwegię, aby odwiedzić Dolinę Ludzi Lodu. Ponadto chciałby znaleźć grób Tengela Złego. Czy w ogóle ten grób istnieje? Wraz z nim wyruszają szalona Ingrid i Ulvhedin. Oboje mocno dotknięci. Oboje pragną odnaleźć słynny Kwiat Wisielców. Dan ze strachem obserwuje swoich towarzyszy. Kusi ich Skarb Ludzi Lodu. Każde chce go...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

16 Tom Sagi o Ludziach Lodu
Tom opowiada o wyprawie Dana Linda (wnuk Villemo i Dominika) do Doliny Ludzi Lodu. Towarzyszy mu dwoje dotkniętych - Ulvhedin i Ingrid. Dan wyruszył w celach naukowych, dla pozostałych to szansa na znalezienie mandragory. Dalsza część opowiada o przygodach Ingrid i jej synka Daniela. Bardzo polubiłam Ingrid (o wiele bardziej niż Villemo), więc...

4 069
  • Saga o Ludziach Lodu