Dom przy cmentarzu. T.2

Okładka książki Dom przy cmentarzu. T.2 Joseph Sheridan Le Fanu
Okładka książki Dom przy cmentarzu. T.2
Joseph Sheridan Le Fanu Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Fantastyka i Groza horror
327 str. 5 godz. 27 min.
Kategoria:
horror
Seria:
Fantastyka i Groza
Tytuł oryginału:
House by the churchyard
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
1977-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1977-01-01
Liczba stron:
327
Czas czytania
5 godz. 27 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Krystyna Korwin-Mikke
Tagi:
Dom cmentarz
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
31 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1957
250

Na półkach: , ,

Powieść obyczajowo-sensacyjna z elementami grozy ,napisana w 1863 roku a przedstawiająca irlandzkie społeczeństwo Chapelizod, co z irlandzka oznacza " Kaplica Izoldy".
Etymologia wskazuje na skojarzenia z księżniczką Izoldą, z arturiańskiej legendy o Tristanie i Izoldzie. Przez większość XVIII i XIX wieku , Chapelizod było zamożną wsią o sielskiej atmosferze, leżącą blisko Dublina. Sam Autor mieszkał w niej przez kilka lat.
Wśród codziennych wydarzeń, które absorbują mieszkańców, ukazany jest przekrój postaci , z których wielu skrywa jakąś tajemnicę. A wszystko na tle równie niesamowitej przyrody, lasu, rzeki i okolicznego cmentarza, w blasku księżyca czy szalejącej burzy.
Chociaż akcja jest niespieszna, autor z rozdziału na rozdział, potęguje atmosferę grozy. Początkowo poznajemy nawiedzony dom, w ktorym straszy tajemnicza dłoń, po czym uczestniczymy w pogrzebie nieznajomego mężczyzny w mrocznej wiejskiej kaplicy, intryguje pojawiająca się kareta z nieznaną kobietą aż po pojedynki, intrygi i zbrodnie, które są chyba najważniejszym motywem.
Równocześnie w powieści znajdziemy szczyptę humoru i przewrotności, bo ci, którzy wzbudzają powszechny szacunek i podziw, okazują się czarnymi charakterami.
To połączenie komizmu i grozy zastosowane przez autora, dało początek popuralizacji tzw. czarnego humoru.
Oczywiście moja ocena powieści nie może być inna niż najwyższa, gdyż uwielbiam takie klimaty i literaturę XVIII i XIX wieku. Mogłabym czytać bez końca i czuć dreszczyk emocji.
Serdecznie polecam, choć zdaję sobie sprawę, że nie każdy ulegnie urokowi tej powieści.

Powieść obyczajowo-sensacyjna z elementami grozy ,napisana w 1863 roku a przedstawiająca irlandzkie społeczeństwo Chapelizod, co z irlandzka oznacza " Kaplica Izoldy".
Etymologia wskazuje na skojarzenia z księżniczką Izoldą, z arturiańskiej legendy o Tristanie i Izoldzie. Przez większość XVIII i XIX wieku , Chapelizod było zamożną wsią o sielskiej atmosferze, leżącą...

więcej Pokaż mimo to

avatar
332
61

Na półkach: ,

Zachwyciła mnie. Pewnie dlatego, że uwielbiam literaturę XIXw. Humor przeplata się z elementami romansu i grozy. Spowodowało to pewną literacką niespójność i niestety obniżyło wartość książki (stąd ocena) - były momenty świetne, były przynudnawe. Ale i tak podbiła moje serce. Nie mogę tylko kompletnie zrozumieć, czemu w bibliotece publicznej znalazłam "dom przy cmentarzu" na półce z horrorami.

Zachwyciła mnie. Pewnie dlatego, że uwielbiam literaturę XIXw. Humor przeplata się z elementami romansu i grozy. Spowodowało to pewną literacką niespójność i niestety obniżyło wartość książki (stąd ocena) - były momenty świetne, były przynudnawe. Ale i tak podbiła moje serce. Nie mogę tylko kompletnie zrozumieć, czemu w bibliotece publicznej znalazłam "dom przy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    153
  • Przeczytane
    51
  • Posiadam
    29
  • Horror
    3
  • Ulubione
    3
  • Groza
    2
  • Chcę w prezencie
    2
  • Przeczytane 2017
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Starocie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dom przy cmentarzu. T.2


Podobne książki

Przeczytaj także