Gwiazda i krzyż

E. Michael Jones Wydawnictwo: Wektory powieść historyczna
Wektory
powieść historyczna
2007-01-01

Od tragicznych początków odrzucenia Mesjasza, poprzez wieki wzajemnej nieufności, wrogości i koegzystencji - ponad 2 tysiące lat stosunków Chrześcijaństwa i narodu żydowskiego. Książka pasjonująca, wnikliwa, odważna i bezkompromisowa. Jones bezbłędnie wypunktował wszystkie przełomowe zjawiska, działania i ideologie, mające wpływ na kształtowanie się wzajemnych stosunków,...

Polska wersja jest skrócona. Dotyczy kilku tematów. Od czasów Chrystusa do teraz. Autor pokazuję w niej, że antysemityzm wynikał z ich antygoizmu, wspierania ruchów rewolucyjnych i udział w rewolucji bolszewickiej. Polecam

Wstrząsające studium żydowskiej mentalności w zarysie historycznym. Książka jest rzetelnie napisana, oparta na solidnych źródłach, poparta wieloma przypisami - styl naukowy nieco utrudnia odbiór. Warto jednak się przemęczyć. Serdecznie polecam osobom chcącym poszerzyć swoją świadomość, rozumienie procesów historyczno-społecznych, których Żydzi są wydatnymi współsprawcami.

Rzetelnie opracowana książka pozwalająca wiele zrozumieć z otaczającego nas świata, z obecnych i przeszłych wydarzeń, decyzji polityków czy głów kościoła.
Autor ukazuje fakty, które pewnym grupom społecznym są nie na rękę a ponieważ grupy te kontrolują w zasadzie wszystkie dziedziny życia, stąd mało kto o nich wie.
Lekturę polecam wnikliwym.

W swojej książce E Michael Jones wykazuje, że klucz do zrozumienia wielkiego zaangażowania Żydów we wszelkie ruchy rewolucyjne na przestrzeni ostatnich 2000 lat znajduje się w judaizmie (...i nie ma nic wspólnego z genami a antysemityzm jest nonsensem).
Punkt przełomowy w historii Narodu Wybranego stanowi odrzucenie Jezusa Chrystusa jako Mesjasza - reszta jest naturalną...

Wielkie rozczarowanie. Książka napisana jest trudnym językiem, może to kwestia tłumaczenia, a może nie. Porusza wiele wątków zupełnie obcych polskiemu czytelnikowi, przez to nieinteresujących, choć w przedmowie napisano, że i tak z wielu wątków zrezygnowano w polskiej edycji z tego właśnie powodu. I chyba najgorszy zarzut: jest bardzo nacechowana emocjonalnie, niewyważona,...

• Historia
  • Historia/religia, konkluzje
  • Chcę kupić
  • Polityka
  • Duchowość i religia
  • Chcę w prezencie
  • 0.3.Do kupna/pożyczenia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Gwiazda i krzyż