Guy N. Smith Wydawnictwo: Phantom Press Seria: Horror [Phantom Press] horror
horror
Monika Podgórniak
Horror [Phantom Press]
Czarna Fedora

W małym i spokojnym miasteczku w Anglii znajduje się cenny zabytek: biblia wykonana z koźlęcych skór, pamiętająca jeszcze czasy średniowiecza. Niestety wiele osób oddałoby wszystko, aby zniszczyć dzieło - po mieście chodzą słuchy, że na zbliżającym się festiwalu w mieście pojawi się sam Antychryst. Bardziej prawdopodobnym jest jednak konwój hippisów i anarchistów...

Wbrew niektórym obiegowym opiniom "Czarna Fedora" Guya N. Smitha to, jak na Miszcza oczywiście, całkiem udany tytuł. Czytelników zaskoczyć może fakt, że nie jest to pulpowy horror, a połączenie klimatów angielskiego wiejskiego kryminału w stylu "Midsomer Murders" z sensacyjnym thrillerem politycznym. Dodatkowym bonusem silny wątek polski, (m.in. Guy porusza tematykę zbrodni...

Nawet jak na tego autora wyjątkowo kiepskie, przede wszystkim bardzo nudne i nie straszne. Jedyny plus za polski wątek.

Za Anglię ;-)

Chociaż lubię te kiepskie Smithowe horrory to ciężko mi się czytało Czarną Fedorę. Grozy tam nie ma wcale a to dlatego, że książka to taki kiepski kryminał a nie horror. Nie ma tam tego z czego znany jet Guy, czyli krwawego gore i soczystej erotyki. Przez co lektura niewyobrażalnie się dłużyła. Plusem powieści jest wątek polski i wspomniana zbrodnia katyńska.

Na pewno lepsze od "Węży", ale nadal kiepskie.

• Horror
  • Horror