Tajemnica Neptuna. Gdańskie opowiadania kryminalne

Marek AdamkowiczTadeusz Charmuszko Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne kryminał, sensacja, thriller
978-83-7489-214-8
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Gdańsk kryminał
kryminał, sensacja, thriller
978-83-7489-214-8
Gdańsk kryminał

4 opowiadania
"Apollo 301" - bardzo ciekawie skonstruowane opowiadanie, troche szkoda że takie krótkie ,
"Bliźniaczka" - to opowiadanie mnie rozbawiło do łez, polecam "Nadgodziny" i "Tajemnica Neptuna" - bardzo lekko napisane , szybko się czyta
Całość ogólnie polecam, bardzo lekka i przyjemna lektura na 1 dzień.

Pierwsze opowiadanie na poziomie podstawówki, a i to nie wiem, czy nie wykazaliby się większą wyobraźnią. Drugie chyba najlepsze - przynajmniej widać jakiś pomysł i potem coraz słabiej.

245/2019 (A)
4 opowiadania D. Rekosz - "Apollo 301", "Bliźniaczka", "Nadgodziny" i "Tajemnica Neptuna" czyta W. Masiak

Rewelacja, kilka z tych opowiadań mogłoby być przekształcone na pełnowymiarowa książkę.

Pięciu autorów, pięć opowiadań, motyw łączący - Gdańsk i oczywiście kryminalne zagadki.
Do zbiorów opowiadań podchodzę różnie - zawsze jest to jakaś niespodzianka, gdy poznajemy nowych autorów, różne spojrzenia, style. Lubię zbiory fantastyczne, jeszcze bardziej grozę, kryminalnych - poza niedoścignionym Conan Doyle'em - dotychczas czytałem jeden - Mordercze miasta, z...

• 2018
  • 2019