Zabójczy gatunek

Okładka książki Zabójczy gatunek Dave Freedman
Okładka książki Zabójczy gatunek
Dave Freedman Wydawnictwo: G+J Seria: Danse Macabre kryminał, sensacja, thriller
Danse Macabre
Natural Selection
G+J
2008-04-19
2008-04-19
Robert P. Lipski
zabójczy gatunek

Czytałam baaardzo dawno temu, ale mimo to pamiętam, że ta książka przypadła mi do gustu.

Podchodziłem do tej książki bardzo sceptycznie, właściwie nie miałem ochoty się za nią zabierać ale że została mi pożyczona z poleceniem że jest ciekawa tak więc przeczytałem by móc się wypowiedzieć.
O dziwo książka wciągnęła mnie bardzo szybko a za sprawą naukowych opisów całość nabrała autentyczności.
Spodziewałem się płytkiej lektury o zabijającym zwierzęciu a dostałem solidną powieść skłaniającą nawet do refleksji.
Polecam.

Spodziewałem się płytkiej lektury o zabijającym zwierzęciu a...

Zdecydowanie oryginalny pomysł na fabułę! Nieco rozwleczona, ale godna przeczytania. Jestem nieco zawiedziona zakończeniem, szkoda mi jednego bohatera, który był moim ulubionym.

Czytałam tę książkę dawno, ale pamiętam, że była okropnie nudna. Nie lubię przerywać w połowie czytania i zwykle brnę do końca, pomimo braku chęci, ale w tym przypadku nie dałam rady. 90% stanowią nudne opisy, akcja praktycznie stoi w miejscu.

Książka mocno naukowa. Miło że autor odrobił lekcje ale dla przeciętnego czytelnika taka ilość zwrotów naukowych jest raczej zbędna. Co do samych kreacji postaci - do samego końca nie byłam w stanie rozróżnić kto jest kim. Autor za bardzo skoncentrował się na odkrywaniu i nauce że chyba zapomniał odpowiednio wykreować bohaterów.

Jako, że lubię literaturę popularno - naukową, nie przeszkadzała mi fabuła związana z fauną, odkryciami badaniami itd. jednak nie określiłbym tej książki jako kryminał czy thriller. Akcja dość wolno parła na przód, mnóstwo jest opisów działań bohaterów, przyrody... co czasami może nudzić, jednak ogólnie książka podobała mi się.

Niezła fantazja autora, choć patrząc na zanieczyszczenia środowiska i jak to wpływa na zwierzęta czy rośliny, całkiem prawdopodobna;)

Całościowo książkę oceniam jako niezłą. Dłuugo się rozkręca, wkręciłem się dopiero jakoś w połowie. Ale nie żałuję czasu na jej przeczytanie. Koncepcja dobra. Podobały mi się, a raczej zainteresowały teorie i motywy biologiczne, i za to książka dostaje ode mnie extra plus. Historia nowego gatunku moim zdaniem dobrze skręcona, choć mało dynamiczna. Polecam zainteresowanym biologią, szczególnie zwierzętami.

Miałka literatura, z tekturową, sztampową psychologią postaci i przynudzającą akcją, która rozkręca się dopiero pod sam koniec. Nic specjalnego.

Kupiłam tą książkę na wakacjach.Zabierałam się do jej czytania przez 2 tyg.Gdy zaczęłam czytać w połowie przerwałam.Strasznie ciężko było mi dojść do końca.Dla mnie nic wyjątkowego.

• 2011
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2010
  • Na wymianę

Dodaj cytat z książki Zabójczy gatunek