Atomowy sen

Siergiej Łukjanienko Wydawnictwo: Amber Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantastyka, fantasy, science fiction
Атомный сон
8324120580
Ewa Skórska
Amber
Space Opera Science Fiction Łukianienko Łukjanienko UFO Obcy Cyberpunk Opowiadania
Атомный сон
fantastyka, fantasy, science fiction
8324120580
Ewa Skórska
Mistrzowie SF i Fantasy

Ten autor chyba nie jest w stanie napisać nic słabego. Czytało się to bardzo dobrze, mimo że nie jestem fanką opowiadań.

Ja mam do Łukjanienki taką słabość, że chyba nic, co napisał, nie może wzbudzić we mnie negatywnej reakcji. :-)
Trzy nowelki "Atomowego snu" podobały mi się również - może ta o Głębi najmniejsze zrobiła wrażenie, skoro znam pełną wersję powieściową, ale nie powiem, że jest słaba. Oczywiście, lekko trącą myszką, ale to bardzo urocze trącanie. :-)

Atomowy sen jest jedynym dostępnym zbiorem opowiadań SŁ w Polsce. Składają się na niego trzy krótkie opowiadania – “Przezroczyste witraże”, “Cienie snów” i “Atomowy sen”. Opowiadania te może nie zachwycają, ale rewelacyjnie służą jako próbka prozy Łukjanienki która pozwoli podjąć czytelnikowi decyzję o tym czy warto Siergieja czytać, czy też nie.

Przezroczyste...

Jak to u Łukjanienki - nudzić się przy czytaniu nie można. Bardzo fajnie wymyślona akcja, sympatyczni bohaterowie...czyta się naprawde dobrze. Mnie bardziej podobały sie Patrole ...ale ta powieść też jest świetna. Polecam.

Książka składa się z trzech opowiadań.
"Przezroczyste witraże" - opowiadanie ze świata "Głębi". Akurat jest to chyba jedyna seria Łukjanienki wydana w Polsce, której nie czytałem. I może dlatego uważam to opowiadanie za najsłabszą pozycję zbioru. W tej formie daje za mało, bym wciągnął się w ten świat.
"Cienie snów" - prequel mojej ukochanej "Linii marzeń". Dylogia "Linia...

Niestety, ale książka nie przypadła mi do gustu. Żadne z trzech opowiadań nie zapisało mi się w głowie. Bardzo lubię tego autora, ale chyba muszę czytać całe książki, a nie opowiadania.

Bardzo mi się podobała. Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio przeczytałam.

bardzo d.fantastyczna opowiesc - mojego ulubionego
rosyjskiego pisarza ..

Opowiadanie ze świata głębi - świetny powrót do rewelacyjnie wykreowanego świata.

Książka zawiera tylko trzy opowiadania, lecz wszystkie są doskonałe. Warto wiedzieć, że "Przezroczyste witraże" rozgrywają się w Głębii, znanej z bodaj najlepszego dzieła autora "Labirynt odbić" i "Fałszywe lustra".

Dyskusje

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • Chcę w prezencie
  • E-book
  • Science fiction
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Atomowy sen