Atomowy sen

Okładka książki Atomowy sen
Siergiej Łukjanienko Wydawnictwo: Amber Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Mistrzowie SF i Fantasy
Атомный сон
Amber
2005-01-01
2005-01-01
8324120580
Ewa Skórska
Space Opera Science Fiction Łukianienko Łukjanienko UFO Obcy Cyberpunk Opowiadania

więcej Więcej

Przeczytalem wszystkie ksiazki oprocz tej i nie zawiodlem sie. Wszystkie ksiazki autora sa bardzo ciekawe i nie ma chyba slabej pozycji.

Dwa opowiadania nawiazuja do wiekszego o “Glebi” oraz serii Linia Marzen. Trzecie, post apo wydaje sie najslabsze, chociaz tez milo sie czyta.

Ten autor chyba nie jest w stanie napisać nic słabego. Czytało się to bardzo dobrze, mimo że nie jestem fanką opowiadań.

Ja mam do Łukjanienki taką słabość, że chyba nic, co napisał, nie może wzbudzić we mnie negatywnej reakcji. :-)
Trzy nowelki "Atomowego snu" podobały mi się również - może ta o Głębi najmniejsze zrobiła wrażenie, skoro znam pełną wersję powieściową, ale nie powiem, że jest słaba. Oczywiście, lekko trącą myszką, ale to bardzo urocze trącanie. :-)

Atomowy sen jest jedynym dostępnym zbiorem opowiadań SŁ w Polsce. Składają się na niego trzy krótkie opowiadania – “Przezroczyste witraże”, “Cienie snów” i “Atomowy sen”. Opowiadania te może nie zachwycają, ale rewelacyjnie służą jako próbka prozy Łukjanienki która pozwoli podjąć czytelnikowi decyzję o tym czy warto Siergieja czytać, czy też nie.

Przezroczyste...

Jak to u Łukjanienki - nudzić się przy czytaniu nie można. Bardzo fajnie wymyślona akcja, sympatyczni bohaterowie...czyta się naprawde dobrze. Mnie bardziej podobały sie Patrole ...ale ta powieść też jest świetna. Polecam.

Książka składa się z trzech opowiadań.
"Przezroczyste witraże" - opowiadanie ze świata "Głębi". Akurat jest to chyba jedyna seria Łukjanienki wydana w Polsce, której nie czytałem. I może dlatego uważam to opowiadanie za najsłabszą pozycję zbioru. W tej formie daje za mało, bym wciągnął się w ten świat.
"Cienie snów" - prequel mojej ukochanej "Linii marzeń". Dylogia "Linia...

Niestety, ale książka nie przypadła mi do gustu. Żadne z trzech opowiadań nie zapisało mi się w głowie. Bardzo lubię tego autora, ale chyba muszę czytać całe książki, a nie opowiadania.

Bardzo mi się podobała. Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio przeczytałam.

bardzo d.fantastyczna opowiesc - mojego ulubionego
rosyjskiego pisarza ..

Opowiadanie ze świata głębi - świetny powrót do rewelacyjnie wykreowanego świata.

• Fantastyka
  • Science Fiction
  • E-book
  • Chcę w prezencie
  • Postapokalipsa

Dodaj cytat z książki Atomowy sen