Lord z planety Ziemia

Okładka książki Lord z planety Ziemia
Siergiej Łukjanienko Wydawnictwo: Amber Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2003-01-01
Ewa Skórska
Space Opera Science Fiction Łukianienko Łukjanienko UFO Obcy

więcej Więcej

Autor jest mistrzem nad mistrze, kazda ksiazka to hit.

Łukjanienko jak zwykle mnie nie zawiódł, książka czyta się z zapartym tchem. Doskonała space-opera, od której trudno się oderwać, ze skomplikowaną, często zaskakująca fabułą i pytaniami, na które nie ma jasnych odpowiedzi. Polecam zdecydowanie.

Początek .... romantyczny.
Rozwinięcie - zakręcone, skomplikowane,szybkie, napakowane po brzegi.
W międzyczasie - mnóstwo pytań bez odpowiedzi z dużą nutą egzystencjalizmu i filozofii.
Zakończenie...nie jest łatwo :)
Po prostu łukjanienko :)

Trzyczęściowy a jednotomowy tutaj "Lord z Planety Ziemia" Łukjanienki to pozycja naprawdę godna uwagi jest. :-)

A coś więcej? Ano to napakowana PO BRZEGI akcją Space Opera - gatunek przeze mnie jakoś średnio ubóstwiany - z irytującym co nieco początkiem, dobrym i wciągającym już rozwinięciem oraz chwilami sporymi rewelacyjnym zakończeniem!

Multum ciekawych, fantastycznych...

Po porzednich książkach spodziewałam się więcej.

Dawno nie czytałam książki, w której akcja pędziła tak nieludzkim tempem. Nie było chwili, gdzie zwalniała, jeden zwrot akcji następował zaraz po kolejnym. Powiedzieć, że przeczytałam "Lorda" jednym tchem to wielkie niedomówienie. Wessałam tą książkę, jak hipertunel wsysa podróżników.
Może mój zachwyt spowodowany jest tym, że lubuję się w książkach SF z wątkiem podróży w...

SF , autorstwa mojego ulubionego rosyjskiego pisarza powieści tego gatunku ani troche mnie nie zawiodła . Tytułowy lord "Z planety której nie ma "- Ziemianin Siergiej , zostaje wplątany w kosmiczne porachunki między dwiema planetami zasiedlonymi przez ludzi (jak i cały wszechświat). Już na samym początku dowiadujemy się o istnieniu supercywilizacji Siewców którzy odeszli w...

Fajne, łatwo się czyta, a przygody są bardzo interesujące.

Miło wspominam tę książkę. Była to moja pierwsza przeczytana książka, poza lekturami szkolnymi. ;)

Warto wiedzieć, że ta książka w Polsce wyszła w jednym tomie, lecz jest to cała trylogia. Poziomem nie odbiega od innych powieści Łukjanienki z gatunku Space Opera.

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie