Kobieta boska tajemnica. Z ojcem Joachimem Badenim rozmawia Judyta Syrek

Okładka książki Kobieta boska tajemnica. Z ojcem Joachimem Badenim rozmawia Judyta Syrek Joachim Badeni OP, Judyta Syrek
Joachim Badeni OPJudyta Syrek Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael religia
religia
Dom Wydawniczy Rafael
2006-01-01
2006-01-01
rozmowa wywiad-rzeka kobieta religia

Ojciec Dominikanin tak pięknie mówi o kobiecie, prawdy, które niestety ostatnio giną w głośnych hasłach "feministek".
Polecam książkę każdej kobiecie :)

Polecam książkę każdej kobiecie :)

Lekko napisana. Szybko i przyjemnie się czyta.

Lekko napisana. Szybko i przyjemnie się czyta.

Pouczająca rozmowa z o. Joachimem Badenim. Tematem przewodnim dyskusji jest kobieta, ale to książka nie tylko o płci pięknej. Znajdziemy tu wiele mądrych słów o roli i powołaniu kobiet, ich pięknie, o macierzyństwie, o relacjach między kobietą a mężczyzną, o seksualności. Pomimo wzniosłości tematu napisana przejrzystym, klarownym językiem bez górnolotnych wyrażeń. Wartościowa książka, z której wiele można wynieść, a może nawet lepiej poznać tajemnicę jaką jest kobieta.

Arcydzieło! Gdyby młodzież zamiast tandetnych lekcji podrywu ala "bad boy" od internetowych głupków, przeczytali tę książkę, by zrozumieć głębię, to wielka skala rozwodów przeszłaby do historii.

Wielu mężczyzn (czy to świeckich, czy duchownych) za ojcami kościoła prezentuje, niezwykle ciekawy z psychologicznego punktu widzenia, chrześcijański feminizm – podobnie myśli ojciec Joachim. Nie dziwcie się jednak, że nigdy o tym nie słyszeliście, gdyż jest to punkt widzenia zupełnie przeciwny do zwykłego feminizmu! Polega to na tym, ze uznajemy kobietę za nadczłowieka (mężczyzna był tylko prototypem, rozgrzewką, przed stworzeniem prawdziwego ideału – kobiety). Wszystko wydaje się piękne, jednak zastanówmy się na czym polega wyższość kobiety? Otóż, jak wynika z książki, sprowadza się ona do rodzenia dzieci, karmienia i opiekowania się domem. Natomiast kobieta zmuszona do wykonywania „męskiej” pracy, jaką jest np. bycie premier, czy minister rządu zmuszona jest do ratowania swojej kobiecości po przez „pieczenie ciastek po powrocie do domu” (cały dzień gęba mi się śmiała po przeczytaniu tego fragmentu).
Niech Was jednak nie zwiodą moje złośliwe przytyki. Książka jest bardzo ciekawa, poważnie traktuje temat duchowości kobiety i porusza niezwykle ciekawe zagadnienia. Trzeba jednak wziąć poprawkę na dość archaiczne myślenie ojca Joachima. Potrafi to być jednak wielką zaletą! Dzięki temu mamy prócz cennej nauki mistyczno-teologicznej kilka momentów przywołujących szeroki uśmiech (jeśli nie śmiech) na twarzy. Gorąco polecam. Każdemu, bez wyjątku (no chyba, że ten ktoś jest zapaloną feministką, bez dystansu do siebie – wtedy lepiej nie czytać, bo może się to skończyć wylewem ;-)

Genialna książka, polecam zarówno kobietom jak i mężczyznom. Ze śmiechem i na poważnie, o. Joachim opisuje jak on widzi kobiety. Uważam że bardzo trafnie :)

Bardzo się cieszę, że dostałam tę książkę w prezencie. Jest wyjątkowa i wyjątkowo można się dzięki niej poczuć.

Lekka, przyjemna książka o duchowości kobiety.

Lekka, przyjemna książka o duchowości kobiety.

Obowiązkowa lektura dla kobiet. Można się wiele o sobie dowiedzieć ;)

Obowiązkowa lektura dla kobiet. Można się wiele o sobie dowiedzieć ;)

inspirujaca lektura

inspirujaca lektura

• Religia
  • Religia
  • 2015

Dodaj cytat z książki Kobieta boska tajemnica. Z ojcem Joachimem Badenim rozmawia Judyta Syrek