Przynęta

Okładka książki Przynęta Julie Garwood
Okładka książki Przynęta
Julie Garwood Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Buchanan (tom 1) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Buchanan (tom 1)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
Heartbreaker
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01
837157522X
Wojciech Usakiewicz
seryjny morderca agent FBI ksiądz

Kocham romanse historyczne Garwood niestety romans z wątkiem sensacyjnym tu nie bardzo jej wyszedł, jest w zasadzie przegadany. Romans nie jest najgorszy ale miała lepsze, za to wątek sensacyjny poległ, prawie po całości, a nie pomogły liczne wpadki redaktorskie.
No cóż nikt nie jest doskonały ;)

No cóż nikt nie jest doskonały ;)

Mam mieszane uczucie, chyba byłoby lepiej aby autorka skupiła się na jednym gatunku czyli romans lub kryminał, tutaj wyszło średnio i za słodko. Ale osobom mniej zaprawionym w czytelniczych bojach polecam, czyta się szybko, po przegadanym początku, akcja się rozkręca.

Książka trzyma w napięciu, ujęcie myśli tego świra były niesamowite... momenty gdy to sobie wyobrażałam + to co widziałam w serialach "Kryminalne zagadki" sprawiło, że na samą myśl o przejściu między blokami gdy jest ciemno czuję... no, zdecydowanie będę unikać takich spacerów... :P
Laurant - cóż, niby odważna ale jednak nie (co prawda nie dziwie się jej będąc w takiej sytuacji, ja zapewne zamknęłabym się w czterech ścianach) trochę mnie wkurzała ale podobała mi się jej szczerość.

Nicholas - coś mi w nim nie pasowało, nie mam pojęcia co, w dodatku pierw odpycha a po chwili słoneczko, kwiatuszku (co mnie bawiło) aż się sama sobie dziwie bo lubię o takich czytać.

Ogólnie całość świetna, czytałam ją z chęcią.

Nie raz mówiłam, że nie mogę przebić się przez tę książkę. Że zapału starcza mi na kilkadziesiąt stron, a potem ani rusz. Przyznam, że tym razem było podobnie. Początek mnie wykończył. Nie wiem czy to „wina” długich opisów, przekonania, że i tak i tak wiem co jest na początku, ale nadal było mi ciężko.
I ponownie powiem, że nie wiem czy tym razem przeszłam tę niewidzialną linię i dlatego poszłam dalej, czy akurat teraz w przeciwieństwie do poprzednich razów, podobało mi się. Zresztą, w sumie, czy to ma znaczenie?
Nie, nie ma.
Tym bardziej, że bardzo mi się to podobało. Co ważne udało mi się odkryć na kartkach Przynęty moja ukochaną Garwood, która we współczesnym wydaniu jest lekko inna, ale nadal pozostaje autorką, która potrafi budować napięcie miedzy bohaterami, a jej mężczyźni nadal poruszają moje biedne serce.
Podobała mi się fabuła. Powiązanie rodzeństwa z przyjacielem jednego z nich. Tego typu trójkąty są tym co lubię, cenię i bardzo jestem „za”. Piękne studium męskich bohaterów: walecznych, oddanych, kochających, opiekuńczych. Nie ma szans, aby serce mocniej nie zabiło. Taka Laurant to ma szczęście. Brat, narzeczony, przyjaciele narzeczonego i cała rodzina.
Choć pewnie Przynęta klasyfikowana jest jako sensacja, to nie ona jest tutaj głównym bohaterem. Oczywiście, że cała fabuła kręci się wokół sensacji, ale podobnie jak w innych książkach, Garwood bardzo ładnie i dokładnie kreśli tło wydarzeń. Jest więc sporo bohaterów drugoplanowych, którzy niekiedy opisani niewielką ilością słów, są na tyle wyraźni, plastyczni, że pozostają w pamięci czytelnika.

I ponownie powiem, że nie wiem czy tym razem przeszłam tę niewidzialną...

Ach, byłam blisko. Prawie udało mi się rozpracować mordercę. No, prawie. Miałam dwóch podejrzanych, ale z dwojga złego byłam jednak przekonana, że to ten drugi. Ehh. Taka pomyłka. Czuję się rozczarowana sobą.
W każdym razie fabuła szczegółowo opracowana i wszystko trzyma się całości. Kiedy do rozmowy włączał się Noah chichotałam jak głupia. Mimo, że postać drugoplanowa to jednak najbardziej go polubiłam ze wszystkich bohaterów.

Ciekawa książka, pełna zwrotów akcji. Kiedy wydaje nam się, że sprawa jest już rozwiązana, okazuje się, że znajdujemy się dopiero na początku doskonale obmyślanego, niebezpiecznego planu gdzie każdy może być wrogiem. W takiej sytuacji komu powinno powierzyć się swoje zaufanie? Czy zwyczajny człowiek może okazać się zabójcą? Na pewno są lepsze książki ale jeśli chcecie przez chwile zatonąć w świecie FBI i poczuć dreszczyk emocji polecam :)

• Romans
  • 2017