Obława na Icarusa

Timothy Zahn Wydawnictwo: Amber Seria: Mistrzowie SF i Fantasy fantastyka, fantasy, science fiction
The Icarus hunt
fantastyka, fantasy, science fiction
Maciej Pintara
Mistrzowie SF i Fantasy
Obława Icarus

jak już ktoś tu wspomniał dla mnie również Zahn to jeden z tych pisarzy gdzie mogę w ciemno wziąć książkę i się nie zawieść. Co do tej pozycji : dobra ale nie wybitna

Jak chcę się dobrze bawić przy sci-fi, często sięgam po Zahna - i nigdy, ale to nigdy się nie zawodzę. "Obława..." to ciekawy miks gatunku sci-fi i kryminału, w którym podejrzenie goni podejrzenie, a finał jest zaskakujący - wszystko w otoczce kosmosu. Ja wiem, że Zahn nie tworzy wiekopomnych dzieł, ale wszystko, co przeczytałem jego autorstwa jest znakomite i doskonale się...

Mam Zahna za sprawnego rzemieślnika, nie artystę, i tą książką to potwierdził. Łączy w niej space-operę (główny bohater śmiało mógłby się nazywać Han Solo) z kryminałem. I jak to w kryminale bywa, bohater - tu nie dedektyw a drobny szmugler mający finansowe problemy i do tego kłopoty z mafią - przyjmuje dość banalne zlecenie od pewnej osobistości, która nie do końca jest...

niezła space opera szybko się czyta i jeśli potrzebujecie czegoś na drogę nada się w sam raz

Książka okazała się być zaskakująco dobrą, dawno nie udało mi się przeczytać czegoś i nie analizować, nie wytykać nieścisłości i absurdów. Bo to właśnie jedna z tych pozycji, które dogłębna analiza może łatwo zniszczyć.
Zawiodło mnie jedynie zakończenie - mam poczucie, że książka nie została skończona, że sięgnięto po najprostsze rozwiązanie, po które sięga się w momencie,...

Naprawdę solidne SF. Czysty język, świetne tempo, zwroty akcji, nie nazbyt boleśnie przewidywalne zakończenie. Czytało się wyśmienicie. Polecam szczerze miłośnikom dobrego, lekkiego w odbiorze, rozrywkowego SF.

Na półkach: , , , , , ,

Majstersztyk, naprawdę. Od początku do samego końca wszystko się kleiło. Widać, że zostało napisane z wielką starannością i dokładnością, wszystko jest bardzo dobrze przemyślane. Szczerze, to od początku wiedziałam, kto jest winny śmierci mechanika, po prostu wystarczyło czytać z wielką uwagą, a to był drobny detal, którego faktycznie można przeoczyć.

Śledzimy wydarzenia...

Świetne SF! Błyskotliwa i zwrotna akcja, zaskakujący finał.
Kojarzy mi się trochę z serialem Firefly.

Czyta się z dużą ciekawością, wiele zaskakujących zwrotów akcji i nieprzewidywalne zakończenie do ostatnich stron.

Smaczna space opera w klimacie lekkich SW.

Dyskusje

• Fantastyka