Kroki w nieznane. Almanach fantastyczno-naukowy 2

- Kategoria:
- fantasy, science fiction
- Seria:
- Kroki w nieznane
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Iskry
- Data wydania:
- 1971-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 1971-01-01
- Liczba stron:
- 396
- Czas czytania
- 6 godz. 36 min.
- Język:
- polski
- Tłumacz:
- tłumacz nieznany
- Tagi:
- Kroki nieznane
Zawartość zbioru:
1. Janusz A. Zajdel - Prognozja
2 .Ilia Warszawski - Wycieczka do Pennfield
3. John Wyndham - Chronoklazm
4. Gennadij Gor - Wielki aktor Jones
5. Jack Finney - Twarz z fotografii
6. Henryk Gajewski - Przybysz z Rury Golda
7. Fredric Brown - Turniej
8. Marietta. Czudakowa - Przestrzeń życia
9. Stanisław Lem - Szczur w labiryncie
10. Fredric Brown - Pierwsza maszyna czasu
11. John Wyndham - Pojedynek
12. Fredric Brown - Gabinet luster
13. Konrad Fiałkowski - Człowiek z aureolą
14. Gleb Anfiłow - ***
15. Robert Sheckley - Ofiara brakoróbstwa
16. Alfred Bester - Ludzie, którzy zamordowali Mahometa
Fakty, hipotezy, zagadki.
P.I. Priwałow - Hipotezy związane z upadkiem Meteorytu Tunguskiego
B. Porszniew - Praczłowiek?
M. Wasin, A. Szczerbakow - Czy Księżyc jest tworem istot rozumnych?
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Mogą Cię zainteresować
Książka na półkach
- 104
- 67
- 29
- 7
- 5
- 4
- 3
- 2
- 2
- 2
OPINIE i DYSKUSJE
Kilka bardzo dobrych opowiadań, niektóre bardziej idące w stronę szeroko rozumianej fantastyki niż fantastyki naukowej z racji tematu czyli podróży w czasie. Ten tom podobał mi się bardziej od poprzedniego, nie zestarzał się tak bardzo a obecność w nim Lema i Zajdla podnoszą ocenę każdej antologii co najmniej o dwie gwiazdki. Jest tu tez kilka błyskotliwych opowiadań autorów o których wcześniej nie słyszałem. Rozważania radzieckich futurologów które znajdują się na końcu książki można spokojnie pominąć.
Kilka bardzo dobrych opowiadań, niektóre bardziej idące w stronę szeroko rozumianej fantastyki niż fantastyki naukowej z racji tematu czyli podróży w czasie. Ten tom podobał mi się bardziej od poprzedniego, nie zestarzał się tak bardzo a obecność w nim Lema i Zajdla podnoszą ocenę każdej antologii co najmniej o dwie gwiazdki. Jest tu tez kilka błyskotliwych opowiadań...
więcej Pokaż mimo toDla miłośników fantastyki - lektura obowiązkowa, ponieważ dobrze znać historię gatunku. Poza tym - niekoniecznie. Niektóre teksty są nudne, spora część, łącznie z działem "Fakty, hipotezy, zagadki" - nieaktualna. Nie należy jednak zapominać, że w 1971 roku było to świeże i interesujące.
Dla miłośników fantastyki - lektura obowiązkowa, ponieważ dobrze znać historię gatunku. Poza tym - niekoniecznie. Niektóre teksty są nudne, spora część, łącznie z działem "Fakty, hipotezy, zagadki" - nieaktualna. Nie należy jednak zapominać, że w 1971 roku było to świeże i interesujące.
Pokaż mimo toDruga edycja Kroków w Nieznane (rok 1971) wedle ówczesnej konwencji miała jako temat wiodący podróz w czasie. Wydawcy uraczyli czytelnika seria opowiadań dotyczących szereg koncepcji podrózy w czasie oraz zwiazanych z tym paradoksow. W tym względzie najciekawszą koncepcje zaprezentował tu Alfred Bester w opowiadaniu „Ludzie, którzy zamordowali Mahometa”. Pomiędzy nimi dwa opowiadania polskim mistrzów Lema i Ziedla. Niestety żadne z nich nie wybiło sie poza przecietność. Pozostałe to dzieą pisarzy amerykańskich i rosyjskich (bądź radzieckich, wedłóg ówczesnej nomenklatury). Ponad przecietność wybijają sie dwa – najdluzsze w zbiorze „Petla czasu” Gleba Anfiłowa i najkrótsze „Gabinet luster” Frederica Brown. Pierwsze napisane z rozmachem i w sensacyjnym tempie (dodatkową atrakcją są „soscjalistyczne” smaczki). Gabinet luster poza intrygujacym pomyslem i niecodzienną narracją, daje nam otwarte zakończenie.
Aby należycie ocenić wartośc tomu, należało by sie się przenieść w czasie do roku 1971 i obejżeć ten zbiór oczami ówczesnego czytelnika.
Druga edycja Kroków w Nieznane (rok 1971) wedle ówczesnej konwencji miała jako temat wiodący podróz w czasie. Wydawcy uraczyli czytelnika seria opowiadań dotyczących szereg koncepcji podrózy w czasie oraz zwiazanych z tym paradoksow. W tym względzie najciekawszą koncepcje zaprezentował tu Alfred Bester w opowiadaniu „Ludzie, którzy zamordowali Mahometa”. Pomiędzy nimi dwa...
więcej Pokaż mimo toZbiór niezły, ale w porównaniu z pierwszym tomem sporo słabszy. Być może to motyw przewodni, czyli podróże w czasie - temat mocno wyeksploatowany. Mimo kilku ciekawych pomysłów niektóre teksty zwyczajnie męczące.
Zbiór niezły, ale w porównaniu z pierwszym tomem sporo słabszy. Być może to motyw przewodni, czyli podróże w czasie - temat mocno wyeksploatowany. Mimo kilku ciekawych pomysłów niektóre teksty zwyczajnie męczące.
Pokaż mimo toZnakomite, kanon !!
Znakomite, kanon !!
Pokaż mimo toNiezłe opowiadania. Głównie traktujące różne warianty podróży w czasie.
Niezłe opowiadania. Głównie traktujące różne warianty podróży w czasie.
Pokaż mimo to