Odnowienie królestwa polskiego 1295 - 1320

Jan Baszkiewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie powieść historyczna
Wydawnictwo Poznańskie
powieść historyczna

Na półkach: , , , , ,

Niezwykle udane opracowanie trudnego, a niezwykle istotnego dla dziejów Polski okresu przełomu XIII i XIV wieku. Baszkiewicz jak zwykle ukazuje swe pierwszorzędne talenty pisarskie, a odnoszę wręcz wrażenie, że pisząc o średniowieczu jest jeszcze lepszy niż wówczas, gdy za temat obiera epokę nowożytną. Naszkicował nie tylko (jako punkt wyjścia) bardzo ciekawą panoramę...

Spełnia swoją rolę, Dość dobrze i ciekawie zaznajamiając czytelnika z danym okresem. Ciekawie pokazuje rolę Łokietka, trochę odbrązowiając jego postać, choć pokazując jego konsekwencję i pozostałe zalety, które doprowadziły do tego, że to on został w końcu ojcem zjednoczenia.

• Średniowiecze
  • Historia