Historia Gotów

historia
Renata Darda-Staab, Irena Dębek, Krystyna Berger
Narody i Cywilizacje
Goci Germanie cywilizacja germańska historia Europy

Czy ktoś w Polsce zna język niemiecki na tyle dobrze, aby tłumaczyć książki naukowe? To oczywiście pytanie zaadresowane do tłumaczy kapitalnej książki "Die Goten" Herwiga Wolframa. Liczba błędów w przekładzie jest porażająca. Redakcja dopuściła do tego, żeby ród Baltów, z którego pochodził m.in. Alaryk, zmienił się w Bałtów. Pozostaje mieć nadzieję, że książkę H. Wolframa...

Lektura bardzo obfita w szczegóły, obowiązkowa dla zainteresowanych tematem. Czyta się ją niestety trudno i powoli, ale nie znając niemieckiego oryginału nie wiem na ile to wina książki, a na ile tłumacza.

• Historia
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Historia Starożytna
  • Historia wojskowa starożytności
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • 01 Rzym
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Historia Gotów