Nowy ślad Czarnych Stóp

Okładka książki Nowy ślad Czarnych Stóp Seweryna Szmaglewska
Okładka książki Nowy ślad Czarnych Stóp
Seweryna Szmaglewska Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" Cykl: Czarne Stopy (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czarne Stopy (tom 2)
Wydawnictwo "Śląsk"
1973-01-01
1973-01-01
ślad czarne stopy harcerze przygoda

Rzadki przypadek - daleko lepsza od oryginału. Przede wszystkim ciekawa. Nareszcie!

Książka ma niestety ADHD. Dużo pomysłów, dużo się dzieje, nic nie zostaje doprowadzone do końca. Z jednej strony kiczowaty wątek małych piesków, z drugiej dydaktyczny wątek "niepełnosprawni to też ludzie", z trzeciej strony harcerskie gry i zabawy, a pod koniec nagle alert harcerski i patriotyczne opowieści wojenne.

Kontynuacja książki Czarne stopy. Harcerze mają dalsze przygody, są wywoływane tematy o kalectwie i pomagania tym osobą. Polecam przeczytać od razu po przeczytaniu pierwszego tomu. Daje 7 bo liczyłam na coś więcej. Bardzo miło się czytało. Idealna lektura na wakacje nad morzem⛱

2043

Mile wspominam tę książkę, miałam wydanie razem z pierwszą częścią, więc łatwo się to czytało....

Dalsze losy sympatycznych harcerzy z zastępu "Czarne Stopy". Pełna humoru książka, idealna dla dzieci w wieku 10-12 lat, zwłaszcza tych zafascynowanych harcerstwem, leśnymi wyprawami z plecakiem i noclegami pod namiotem. Książka bawi i uczy.

Ciekawa kontynuacja książki "Czarne stopy".
Poruszone zostały w niej tematy patriotyzmu , tolerancji , wyrozumienia i potrzeba pomocy innym.
Polecam jako kontynuacje Czarnych Stóp :)

Ciekawa kontynuacja książki "Czarne stopy".
Polecam jako kontynuacje Czarnych Stóp :)

Podobnie jak przy czytaniu "Czarnych Stóp" bardzo się uśmiałam i nie raz ją jeszcze przeczytam. Doskonała dla czytelników w praktycznie każdym wieku.

1982

Niezapomniana młodzieżowa lektura :-)

Niezapomniana młodzieżowa lektura :-)

Pamiętam tę książkę z dzieciństwa i muszę przyznać, że niewiele się od tamtej pory zestarzała. Dodam nawet, że takich fajnych ilustracji jak Miklaszewskiego dzisiaj ze świecą szukać.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa