Kupuję więc jestem

2002-11-20
83-7311-525-0
Elżbieta Komarnicka
zakupy

Wybierając tę książkę myslalam ze będzie ona w stylu "Wyznania zakupocholiczki" Coś się będzie działo jakaś akcja. A tu? Koszmar! Praktycznie cała książka składa się z wymiany marek, projektantów i cen. Jedną gwiazdkę dam za to, że... gdy nie mogłam zasnąć brałam ją do ręki, pół strony przeczytałam i śpię!.

Autorka połączyła liczne fragmenty literatury naukowej oraz powieść. To połączenie sprawiło, że żadne z tych form nie przejawia wartości. Jest to głównie wyliczanka produktów kupowanych przez bohaterów (obowiązkowo z cenami)oraz miejsc (restauracje, salony piękności...) również z wysokością rachunków, a nawet spisem zabiegów. Powieść sztuczna i nijaka.
Istna masakra.

Istna masakra.

Zaznaczam książkę jako przeczytaną,chociaż nie dobrnęłam nawet do połowy. Jest beznadziejnie nudna, ciągnie się jak flaki z olejem. Zazwyczaj nawet niezbyt ciekawe książki doczytuję do końca, bo zwykle a to bohater jest fajny, albo fabuła w miarę ciekawa,albo chociaż dowcip i język są na poziomie. W tej książce nie znalazłam niczego takiego, co skłoniłoby mnie do przeczytania jej do końca.

Jak (prawie) każda kobieta jestem wielką fanką zakupów. Mogłabym ten "sport" wpisać w rubryce hobby, tuż za czytaniem książek. Ubolewam, że "Kupuję, więc jestem" przeszła w Polsce bez większego echa. Sama natknęłam się na nią przypadkiem. Myślę, że kasiążka ta jest świetnym przykładem jak znusić czytelnika do refleksji serwując Mu lekturę napisaną językiem lekkim i przystępnym. Nie chcę zdradzać szczegółów fabuły, więc poprostu gorąco zachęcam do czytania wszystkie zakupoholiczki i nie tylko.

Ciekawe aspekty życia zakupoholiczek. Kremy za 2000 zł, ciuchowe wypady do stolic mody, kłótnie 'przyjaciółek' zakochanych w złotych kartach swoich mężów, rywalizacja we wszystkich aspektach życia. Zabawna, na ponury chumor (nie spowodowany brakiem kasy :) ) jak najbarzdiej.

• Wymienię/Odsprzedam
  • 2015