Wściekłość

Okładka książki Wściekłość Colin Forbes
Okładka książki Wściekłość
Colin Forbes Wydawnictwo: Amber Cykl: Tweed (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Tweed (tom 12)
Fury
Amber
1998-01-01
1998-01-01
Tomasz Wilusz
morderstwo Tweed siły specjalne żona firma interes

Kolejna część cyklu Tweed utrzymuje poziom poprzednich . Tym razem przeciwnikiem grupy Tweda jest tajemniczy multimilioner . Grupa wpada na niego i jego spisek po morderstwie żony jednego z nich . Czytałem opinie , że Forbes się powtarza i jest schematyczny . Nie do końca to prawda . Takie jest prawo serii . Ci sami bohaterowie podobny czas . Więc pewien schemat i powtórzenia będą. Dla mnie to dobry cykl , który się dobrze czyta .

Jedna z lepszych powieści z cyklu "Tweed i spółka". Głównie z powodu przekonująco opisanego stanu psychicznego jego agenta - Philipa Cardona - który po strasznej tragedii sam próbuje odnaleźć zabójców swej żony. Przyjaciele, oczywiście, nie pozostawiają go samego, ale pomagają dyskretnie, niejako prowadząc równoległe śledztwo. A to prowadzi do tajemniczego pana Walvisa, człowieka o ogromnych możliwościach.
Akcja jest tu poprawnie nakreślona. Zwłaszcza, że pan Walvis już po pewnym czasie zostaje czytelnikowi przedstawiony i może on śledzić pojedynek posunięć między nim i naszymi agentami, niby fascynujący mecz. Odbiega to od schematu, tak często stosowanego przez autora w późniejszych powieściach (schemat nosi tytuł: najmniej podejrzany i budzący największe zaufanie jest sprawcą całego zła).

Wszystkie książki tego autora to świetna rozrywka, warta akcja i ciekawa fabuła. Warto

Bez żalu pozbędę się z mojej biblioteczki. Da się przeczytać ale wracać nie chcę .

Jak dla mnie to genialna książka, przeczytana w dwa dni. Cała fabuła na tyle jest złożona iż potrafiło mnie to czasem zadziwić do się stanie.

• Colin Forbes
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt