Psychopatologia

Okładka książki Psychopatologia David L. Rosenhan, Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker
Okładka książki Psychopatologia
David L. RosenhanMartin E.P. Seligman Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Abnormal Psychology
Zysk i S-ka
2003-01-01
2003-01-01
Aleksander Wojciechowski, Joanna Gilewicz
psychopatologia studium przypadku

Psychopatologia David L. Rosenhan, ...
Okładka książki Optymistyczne dziecko Martin E.P. Seligman, praca zbiorowa
Optymistyczne ... Martin E.P. Seligma...
Okładka książki HBRs 10 Must Reads on Mental Toughness Tony Schwartz, Martin E.P. Seligman
HBRs 10 Must R... Tony Schwartz, Mart...

Okładka książki Teorie osobowości John B. Campbell, Calvin S. Hall, Gardner Lindzey
Teorie osobowości John B. Campbell, C...
Okładka książki 50 wielkich mitów psychologii popularnej Barry L. Beyerstein, Scott O. Lilienfeld, Steven Jay Lynn, John Ruscio
50 wielkich mi... Barry L. Beyerstein...
Okładka książki Psychologia społeczna Robin M. Akert, Elliot Aronson, Timothy D. Wilson
Psychologia sp... Robin M. Akert, Ell...

Książka wydaje się lepszą od Psychopatologii Cierpiałkowskiej. Jest tu dużo barwnych przykładów z praktyki klinicznej autorów. Książka jest gruba ale szybko się ją czyta.

Biblia psychopatologiczna, ale nieco się już starzeje, tym bardziej, że tyczy się ujęcia w DSM-IV, nie nowej edycji klasyfikacji.

Podręcznik, który nadaje się do polecenia jako lektura popularna.

Wiedza podstawowa, która nie uprawnia jeszcze do stawiania diagnoz ani leczenia człowieka bez przygotowania i kwalifikacji psychologicznych. Umożliwia natomiast trafne rozpoznanie niepokojących symptomów, pozwalających z pełnym przekonaniem pokierować do odpowiedniego specjalisty i odradzić nieskuteczne formy interwencji. Podana przystępnie, ale nie banalnie jak w wielu amerykańskich pozycjach.

Polecam przedstawicielom wszystkich zawodów pomocowych i szkoleniowych. Dla mnie — przydała się w praktyce szkoleniowej, dla głębszego zrozumienia różnic indywidualnych w procesie grupowym. Choć w książce o tym ani słowa, zaprezentowany katalog odchyleń od tego, co umownie nazwano normą pozwala — zwyczajnie — lepiej zrozumieć drugiego człowieka i to, z czym może się zmagać.

Jedynym minusem może być aktualność badań.

Podręcznik, który nadaje się do polecenia jako lektura popularna.

5 rozdziałów

5 rozdziałów

Jeśli chodzi o psychopatologię, to jest najlepsza książka jaką czytałem, a trochę się naczytałem tych książek. Cały czas z niej korzystam. Omawia zaburzenia z wielu stron. Polecam.

Bardzo dobra książka dla studentów i osób zaczynających przygodę z psychologią :)
Książka wprowadza w tematy naukowe, jednak w większości ogólnikowe. W celu poszerzenia informacji potrzebne są już inne publikacje.

Bardzo mocna pozycja. Wszystkie rodzaje dewiacji oraz procesy uzależnienia przez człowieka są tu skrzętnie omówione.

Dobra do nauki, bo lekka i niewymagająca. Po kilku latach nadal szczegółowo pamiętam opisy przypadków.

Taki tam, encyklopedyczny przegląd DSM-IV.

Taki tam, encyklopedyczny przegląd DSM-IV.

Ciekawa pozycję jeśli chodzi o psychopatologię. Interesujące rozdziały.

Ciekawa pozycję jeśli chodzi o psychopatologię. Interesujące rozdziały.

• Psychologia
  • Studia