Literatura okresu przejściowego 1975-1996

Okładka książki Literatura okresu przejściowego 1975-1996
Anna Nasiłowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Mała Historia Literatury Polskiej językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Mała Historia Literatury Polskiej
Wydawnictwo Naukowe PWN
2013-01-01
2013-01-01
kultura pisarz

Okładka książki Czas Literatury nr 1(13) 2021 Djuna Barnes, Marta Bijan, Wojciech Bonowicz, Bogdan Burliga, Jerzy Franczak, Małgorzata Lebda, Krzysztof Lisowski, Anna Marchewka, Maciej Miłkowski, Anna Nasiłowska, Alicja Rosé, Agata Tuszyńska, Maciej Wnuk, Jacek Wojciechowski, David Zábranský
Ocena 0,0
Czas Literatur... Djuna Barnes, Marta...
Okładka książki Nowe Książki nr 4, 2021 Grzegorz Filip, Jerzy Franczak, Maciej Libich, Anna Nasiłowska, Marek Paryż, Piotr Prachnio, Jan Sochoń, Maria Sokołowska, Danuta Ulicka, praca zbiorowa
Ocena 6,0
Nowe Książki n... Grzegorz Filip, Jer...

Bardzo dobra pozycja, zachęcająca do szerszego zainteresowania się tematem. To książka naukowa, lecz nie sprawia trudności, napisana jest przystępnym stylem.
Na minus- niektóre kwestie są potraktowane tutaj pobieżnie, czuć, że konwencja „Małej historii literatury polskiej" jest ograniczająca.

Zdecydowanie pozycja dla studentów filologii polskiej, może jeszcze dla innych wydziałów na uczelniach wyższych - historii, bibliotekoznawstwa, może antropologii trochę, socjologii, jak ktoś akurat z tego okresu pisze pracę.
Pochłonęłam, aby uzupełnić braki na listach książek do przeczytania, aby umiejscowić w konkretnym nurcie znanego mi z jednej pozycji tylko pisarza, aby poznać "na szybko" konekst i atmosferę, w której dzieło powstawało.
Dla mnie bardzo użyteczna książka.

Dodaj cytat z książki Literatura okresu przejściowego 1975-1996