Warszawa 1831

historia
Historyczne Bitwy
historia bitwy wojny powstanie listopadowe

Na półkach: , , , , , ,

Pośród dotychczas w serii „Historyczne bitwy” przeczytanych monografii bitew powstania listopadowego nie trafiłem na książkę, która potrafiłaby zafascynować. Podobne odczucia towarzyszyły mi przy lekturze „Warszawy 1831”.

Monografia jest z pewnością szczegółowa jeśli chodzi o skład, siłę i ruchy biorących w walkach wojsk. Ale dla dobrej książki popularnonaukowej to za...

Rzetelna, solidna monografia, trochę odbrązawiająca wydarzenia i ludzi, dość przystępnie napisana.

• Historia
  • Historyczne Bitwy
  • Wojskowość
  • historia
  • Historyczne bitwy
  • Chce przeczytać; historyczne bitwy (Bellona)
  • Wojny napoleońskie i XIX w. (1792 - 1899)

Dodaj cytat z książki Warszawa 1831