Przybić piątkę

Okładka książki Przybić piątkę Janet Evanovich
Okładka książki Przybić piątkę
Janet Evanovich Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Stephanie Plum (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Stephanie Plum (tom 5)
High Five
Świat Książki
2001-01-01
2001-01-01
83-7227-867-9
Jan Kabat
Przybić Piątkę Janet Evanovich Stephanie Plum Vini

Testowo wpadła mi w ręce książka o Stephanie. Sprawna, ale to była jednorazowa przygoda. Humor amerykański, to nie zarzut, ale tak jak obcokrajowiec nie zrozumie w pełni Alternatywy 4, i tu pewnych amerykańskich smaczków i żarcików ze społeczeństwa, trybu życia nie odkodowałam. Wobec czego z "guilty pleasure" zostało tylko guilty, a to za mało by sięgać po kolejne 25 książek serii, tym bardziej, że półeczka "chcę przeczytać" pęka w szwach.

Już wydaje się że jest trochę nudno. Wtedy jest wybuch. Potem komentarz Luli. I śmiejesz się sam do siebie.

Kolejna część tak samo śmieszna, jak poprzednie. Ale te trupy w dalszym ciągu mnie nie śmieszą :P

Stephany Plum jest jedną z moich ulubionych bohaterek literackich. Każda część jej przygód niesamowicie mnie bawi i czuję się, jakbym spędzała czas z najlepszą przyjaciółką. Niezmiernie cieszy mnie, że Janet Evanovich wydała tyle książek o przygodach Stefki i mam jeszcze kilka do przeczytania, bo wiem, że spędzę czas na świetnej zabawie.

Polecam każdemu, kto lubi się pośmiać!

Polecam każdemu, kto lubi się...

Przygody Stephanie Plum czytam, gdy jestem zmęczona i nie mogę się za bardzo skupić. Przy tej lekturze nie trzeba się koncentrować. To książka lekka. Im więcej części człowiek czyta, tym bardziej przyzwyczaja się do formy pisania i bohaterów. Zaś sam wątek kryminalny nie jest oczywisty. Jako odskocznie polecam.

Bardzo miła kontynuacja przygód Stephani Plum Bombowej Łowczyni Nagród :) Mogę się tylko przyczepić do tego, że mogłaby już trochę mądrzej postępować z bronią i być minimalnie bardziej ogarnięta, ale i tak miło się czytało. Na pewno sięgnę po kolejne częsci przygód Stephani.

Przy piątym spotkaniu czuję się jakbym spędzała czas ze starymi dobrymi znajomymi i odwiedzała lubiane miejsca.
Ta seria naprawdę mnie wciągnęła. Lekkość, dystans i poczucie humoru. I muszę przyznać, że ta część podobała mi się najbardziej. Oby tak dalej.

Stephanie jak zwykle jest niezawodna. Tak jak w poprzednich częściach i tu można zrywać boki z prześmiesznych tekstów, które są nie tylko jej udziałem, ale również i pozostałych bohaterów. Momentami mam wrażenie, że Steph jest niezrównoważona :D. Niby jest przerażona, ale cały czas się pakuje w kłopoty. I co z tego, ze do niej strzelają, wysadzają jej samochody? Ochłonie, chwilę sobie przetrawi, powie, ze mogło być gorzej i idzie dalej. Bo co nas nie zabije, to nas wzmocni. Ale najlepsze jest w tym wszystkim to, ze ona sama świadomie nie zawsze pakuje się w bagno. To bagno po prostu samo do niej przychodzi :D a czemu tak się dzieje??? Bo macie do czynienia ze specjalistką od katastrof. To jest kobieta magnez. Kłopot to jej drugie imię.
Smaczku dodaje mały romansik... hmmm... no właśnie z kim?
Joe Morelli i Komandos. To w sumie dwa małe romansiki :)
Sama się zastanawiam, który z nich jest lepszy...

Aha i seria by nie istniała bez wybitnej, zajefajnej babci Mazurowej! Babuszka miodzio. Teksty przednie, temperament jedyny w swoim rodzaju...
ale ale co ja mogę tam wiedzieć, prawda?
więc?
Przeczytajcie...

Szalony ekspress znany jako Stephanie Plum wcale nie zwalnia. Wręcz przeciwnie, chociaż w Trenton panuje stagnacja i zaczyna brakować niestawiających się, ona jak magnez przyciąga kolejne kłopoty. Tym razem do swojego CV może dopisać poszukiwanie zaginionego wujka Freda, bycie szoferem pewnego szejka oraz pracę w firmie sprzątającej. Ale niech was nie zmyli pozorna nuda, w końcu nie bez kozery otrzyma przydomek ,,Bombowej Łowczyni Nagród". Tam gdzie Stephanii tam zawsze się dużo dzieje a i wybuchy ... śmiechu gwarantowane. Atmosferę podgrzewa jeszcze dodatkowo dwóch przystojniaków.

Czy potrzeba lepszej rekomendacji, żeby sięgnąć po ,,Przybić piątkę"? Chyba nie. Każdy, kto choć raz spotkał się z szaloną ferajną z Trenton (tak jak ja) będzie tam wracał. Tutaj także Evanovich kopiuje triki z poprzednich części ale wszystko umiejętnie doprawia dużą dawką humoru i akcji. Nowi bohaterowie, którzy pojawiają się na horyzoncie idealnie wpasowują się w ramy powieści i dodają fabule świeżości oraz nowej dawki dziwnych zdarzań.

Uwielbiam Stephanie Plum. Każda kolejna część jest dla mnie niczym kolejny odcinek ulubionego serialu. Już nie mogę doczekać się ,,Szóstki". Zachęcam!

Zacznę od końca bo to co zrobiła Janet Evanocich z zakończeniem to był cios poniżej pasa. Chciałam zrobić sobie przerwę od Stephanie i jej przygód a ty nie ma bata muszę czytać dalej :).
Mimo, że mam przeczytanych tylko pięć tomów to muszę powiedzieć, że podoba mi się to, że każdy tom ma inny temperament np. w poprzednim tomie przekleństwa, wulgaryzmy były na co drugiej stronie a teraz raptem kilka na książkę, teraz autorka skupiając się na Stephanie wyciągnęła na wierz jej "niedobór" seksu a na jej drodze postawiła Morelliego i Komandosa. To nie ludzkie. Tym razem szybko znalazłam winnego.
Już sięgam po szósty tom.

• Janet Evanovich
  • Kryminał